reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat partnerem Intelsatu i SES

dodano: 2018-07-13 13:30 | aktualizacja: 2018-07-13 14:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

Eutelsat Operatorzy satelitarni Intelsat, SES i Eutelsat poinformowali, że są zgodni w kwestii zaproponowanego przez branżę przyszłego wykorzystania dolnej części pasma C w Stanach Zjednoczonych. Pomysłodawcami tego projektu są Intelsat, Intel i SES.

Eutelsat Intelsat SES pasmo C


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Propozycja została opracowana w odpowiedzi na postępowanie wszczęte przez Federalną Komisję Łączności (FCC). Odzwierciedla unikalne środowisko telekomunikacyjne w Stanach Zjednoczonych oraz ma na celu ochronę jakości i niezawodności usług świadczonych przez operatorów satelitarnych w pasmie C dla amerykańskich nadawców i innych podmiotów. Propozycja ustanawia ramy handlowe i techniczne, które umożliwiłyby operatorom telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych dostęp do pasma w zakresie częstotliwości od 3700 do 4200 MHz, przyspieszając wdrażanie usług 5G nowej generacji.

Pasmo C odgrywa kluczową rolę w amerykańskim ekosystemie nadawczym, oferując płynną dystrybucję kanałów do ponad 100 mln amerykańskich gospodarstw domowych i zapewniając krytyczną łączność w obszarach wiejskich i w sytuacjach awaryjnych, a także usługi dostarczane rządowi Stanów Zjednoczonych.

Propozycja zakłada utworzenie konsorcjum otwartego dla wszystkich operatorów satelitarnych dostarczających usługi w paśmie C w 48 amerykańskich stanach. Konsorcjum ma nadzorować zarządzanie inicjatywą, definiować i wdrażać metodologię przydzielania częstotliwości i służyć jako jedyny interfejs dla transakcji rynkowych z podmiotami zainteresowanymi wdrożeniem naziemnych usług mobilnych w określonych częściach pasma C.

Wraz z dołączeniem Eutelsat do tego projektu, trzej operatorzy satelitarni będą nadal współpracować z klientami, innymi zainteresowanymi stronami i FCC nad propozycją rynkową. Następna faza tych starań rozpoczyna się od planowanego przez FCC przyjęcia Zawiadomienia o Proponowanych Przepisach w czwartek, 12 lipca. Intelsat, SES i Eutelsat reprezentują razem znaczną większość omawianego pasma satelitarnego pasma C używanego w USA.
 

- Cieszymy się, że dołączamy do tej inicjatywy, która ma na celu stworzenie uczciwych warunków dla wspólnego korzystania z pasma C z operatorami telefonii komórkowej w USA, jednocześnie długoterminowo chroniąc jakość usług świadczonych naszym klientom - powiedział Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat. - Przystępując do tego procesu współpracy, będziemy mogli rozwijać nasze interesy i interesy naszych klientów oraz przyczyniać się do rozwoju inicjatywy.

We wspólnym oświadczeniu prezes Intelsat, Stephen Spengler, oraz prezes i dyrektor generalny SES, Steve Collar, powiedzieli: - Cieszymy się, że Eutelsat dołącza do Intelsat i SES w tym przedsięwzięciu, pokazując, że branża jest w stanie się zjednoczyć, współpracować i w pełni wdrożyć nasze rynkowe propozycje. Nasze rozwiązanie jest jedynym, które utrzyma wysoką jakość setek obecnych usług działających obecnie w paśmie C, ochroni znaczące inwestycje w infrastrukturę kosmiczną i naziemną, dostarczając te kluczowe usługi, jednocześnie wspierając amerykański cel przyspieszenia ery 5G .Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament za 2020 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2020 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 799 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB 5800S + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik ADB5800S + karta na...

119 zł Więcej...
reklama