reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Skoki narciarskie: Grand Prix w Wiśle

dodano: 2018-07-17 13:16
autor: Jerzy Kruczek | źródło: sport.tvp.pl

Skoki narciarskie: Wisła lato TVP Kibice zgromadzeni w okolicach skoczni w Wiśle-Malince nie obejrzą podczas weekendowych zawodów wszystkich liderów reprezentacji Norwegii. Daniel Andre Tande, Andreas Stjernen i Kenneth Gangnes odpuszczają występy w Polsce, by wrócić do pełni sił i w spokoju przygotować się do zimowego sezonu. Transmisje z konkursów do obejrzenia w TVP 1, w TVP Sport, na sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej.

Skoki narciarskie: Wisła lato TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nie takiej inauguracji letniego sezonu w skokach narciarskich oczekiwali fani z Norwegii. Przez problemy zdrowotne w Wiśle zabraknie trzech utytułowanych zawodników z tego kraju.

Podczas jednego z ćwiczeń na sali gimnastycznej źle stanąłem. Poczułem ogromny ból. Myślałem, że to złamanie. Gdyby tak się stało straciłbym wiele tygodni. Na szczęście to nic poważnego. W obecnej sytuacji powinienem być gotowy, by w sierpniu realizować plan treningowy w pełnym zakresie – przekazał Stjernen w rozmowie z dziennikarzami serwisu nettavisen.no

Po zakończeniu olimpijskiego sezonu Stjernen długo zastanawiał się nad kontynuowaniem kariery. Informował, że ma coraz mniej czasu dla rodziny. Ostatecznie nie odpuścił i wykorzystał pomoc oferowaną przez norweską federację. Przedstawiciele zaplanowali indywidualny tok przygotowań do zimowych zmagań. 

Wygrał z chorobą
Z problemami zdrowotnymi zmagał się również Daniel Andre Tande. Mistrz świata w lotach narciarskich cierpiał na zespół Stevensa-Johnsona, który jest chorobą immunologiczno-dermatologiczną, pojawiającą się w wyniki zażywania leków. Prowadzi do ostrych zmian w błonach śluzowych, a także na skórze.

Zaczęło się na początku maja od zwykłego zakażenia dróg oddechowych. Po zażyciu antybiotyku poczułem się jeszcze gorzej. Pewnego dnia po obudzeniu spojrzałem w lustro i wpadłem w panikę. Usta i okolice były jedną wielką raną. Miałem trudności z oddychaniem. Myślałem, że umieram. Na szczęście znalazłem się w szpitalu, w których zadali o mnie profesjonaliści – relacjonował w rozmowie z przedstawicielami agencji NTB

Skoczek z herbatników
Na obiekcie im. Adama Małysza zabraknie jeszcze jednego zawodnika. Chodzi o Kennetha Gangnesa. Skoczek wraca do pełni sił po uszkodzeniu więzadeł krzyżowych w kolanie.

Najwyraźniej jestem stworzony z herbatników. Być może kontuzje, to kwestie genetyczne. Chcę wrócić do rywalizacji. Jeśli coś pójdzie nie tak, możliwe, że będę mógł się przydać skokom w nieco innej roli – oznajmił portalowi vg.no

Zawody w Wiśle-Malince potrwają od 20 do 22 lipca 2018 r..
Transmisje z konkursów do obejrzenia w TVP 1, w TVP Sport, na sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sporty zimowe


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

580 zł Więcej...

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

640 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

630 zł Więcej...
reklama