reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Asta-Net z kontraktem na 95 mln zł

dodano: 2018-08-30 12:03 | aktualizacja: 2018-08-30 12:14
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Asta-Net

Asta-Net 95 mln zł – tyle wart jest nowy kontrakt pilskiej spółki Asta-Net. 29 sierpnia br. w Koszalinie podpisano umowę na budowę infrastruktury telekomunikacyjnej w województwie zachodniopomorskim. Nastąpiło to w obecności premiera Mateusza Morawieckiego.

Asta-Net


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spółkę Asta-Net reprezentował na spotkaniu prezes Zbigniew Ryczek, a stronę rządową dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa – Wojciech Szajnar.
 

– Pokazujemy, w jaki sposób wypełniać „białe plamy” w dostępie do szybkiego internetu – powiedział w trakcie uroczystości premier Mateusz Morawiecki. – Dla nas kluczowe jest, by Polska rozwijała się równomiernie. Dostęp do szybkiego internetu jest dziś równie ważny jak dostęp do ciepłej wody. Projekt obejmuje internet o gwarantowanej przepustowości minimum 100 Mb/s.

Inwestycja ma ruszyć jeszcze w 2018 roku i ma być zrealizowana do końca trzeciego kwartału 2021 roku w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, przy czym poszczególne obszary mają być oddawane sukcesywnie po wybudowaniu. Chodzi w nim o likwidację „białych plam” na internetowej mapie Polski.

Asta-Net podłączy do szerokopasmowego internetu 103 szkoły i ponad 21 tysięcy gospodarstw domowych w czterech powiatach województwa zachodniopomorskiego: koszalińskim, kołobrzeskim, sławieńskim i białogardzkim. Wybudowanie sieci światłowodowej ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu o gwarantowanej przepustowości minimum 100 Mb/s.

W ramach realizowanego projektu firma Asta-Net wybuduje sieć internetu szerokopasmowego o łącznej długości 1.594 km, obejmie swoim zasięgiem sieci 21.077 gospodarstw domowych, podłączy do sieci 103 jednostek edukacyjnych i utworzy 26 węzłów dostępowych sieci.

Całkowita wartość projektu to 95 mln zł. Wartość dofinansowania to prawie 70 mln zł. To już kolejny projekt spółki Asta-Net realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

549 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...