reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nagra zabezpiecza Vodafone TV

dodano: 2018-09-06 12:00
autor: Janusz Sulisz | źródło: Nagra/Vodafone

Nagra Nagra, firma należąca do Kudelski Group, poinformowała, iż spółka telekomunikacyjna Vodafone wybrała i wdrożyła rozwiązanie Nagra Security Services Platform. Firma korzysta z tej platformy w celu zabezpieczenia swojej wielosieciowej usługi telewizyjnej Vodafone TV w kilku krajach, w tym we Włoszech, Grecji, Hiszpanii i Nowej Zelandii.

Nagra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nagra Security Services Platform (SSP), wdrożona jako rozwiązanie oparte na chmurze i software-as-a-service, umożliwia Vodafone zabezpieczyć wiele typów sieci - w tym IPTV, transmisje hybrydowe i OTT - za pomocą jednej platformy ochrony treści. Nagra SSP zapewnia Vodafone klienta Nagra Connect dla konwergentnej ochrony treści CAS/DRM, a także OpenTV Player, aby bezpiecznie rozszerzyć wrażania z oglądania na urządzenia mobilne.
 

- Jako jeden z najszybciej rozwijających się dostawców usług szerokopasmowych na świecie, kluczowe było dla nas, aby współpracować z partnerem, który mógłby dostarczyć rozwiązanie specjalnie zaprojektowane dla sieci konwergentnych, ale które jest również łatwe do wdrożenia i odpowiada na naszą potrzebę skali i międzynarodowy zasięg - powiedział Nuno Sanches, kierownik ds. rozwoju produktu w Vodafone. - Nagra Security Services Platform i jej model oparty na chmurze pomogły nam to osiągnąć, umożliwiając szybki czas wprowadzenia na rynek usługi Vodafone TV.

- Zaawansowani dostawcy usług wielosieciowych, tacy jak Vodafone, coraz częściej szukają możliwości racjonalizacji swoich architektur pierwszej generacji poprzez wybór skalowalnego, modułowego rozwiązania opartego na chmurze w celu ujednolicenia wszystkich aspektów ochrony treści - powiedział Thierry Legrand, starszy dyrektor ds. sprzedaży w regionie EMEA w firmie Nagra. - Nagra Security Services Platform pozwala mu na to, niezależnie od tego, do której sieci lub urządzenia dostarcza swoje treści. Upraszcza to ich działanie i redukuje koszty ogólne, a jednocześnie pozwala spełnić wszystkie odpowiednie wymogi Hollywoodu i właścicieli praw sportowych w zakresie rozszerzonej ochrony treści.

Nagra SSP to pojedynczy pakiet rozwiązań, które spełniają wszystkie potrzeby ochrony treści. Jest również w pełni modułowy, zapewniając płynne i unikalne środowisko do zarządzania treściami na żywo / na żądanie w środowiskach IPTV, transmisji hybrydowej i multi-DRM OTT, umożliwiając operatorom takim jak Vodafone zarządzanie urządzeniami, abonentami, telewizją linearną i produktami na żądanie za pomocą pojedynczego systemu. Może być dostarczany operatorom jako model SaaS - tak jak w przypadku Vodafone - umożliwiając operatorowi działanie jako najemca w pojedynczym systemie, lub wdrażany w infrastrukturze chmury prywatnej. Oprócz czystej ochrony treści, Nagra SSP oferuje także szeroką gamę dodatkowych rozszerzeń zabezpieczeń, takich jak uwierzytelnianie urządzeń dla otwartych urządzeń i bezpieczne zarządzanie sesjami.

Nagra Connect to pojedynczy, konwergentny klient CAS/DRM (obsługujący Nagra PRM, kontrolowany przez operatora DRM), który oferuje wielosieciową, wieloużytkową, wielofunkcyjną rzeczywistość, pomagając operatorom zmniejszyć złożoność i koszty. Nagra Connect oferuje unikalną koncepcję Adaptive Security, która pragmatycznie wykorzystuje szeroką gamę infrastruktur bezpieczeństwa urządzeń, dzięki czemu jest doskonałym narzędziem do stopniowego unowocześniania istniejącej usługi. Nagra Connect można zaimplementować w dekoderach, urządzeniach otwartych lub podłączonych do sieci telewizorach, a także umożliwia natywne zabezpieczanie strumieniowania Netflix na dekoderach.

OpenTV Player zapewnia stałą i bezpieczną obsługę na wszystkich głównych platformach urządzeń otwartych (Windows, MacOS, iOS, Android). Zintegrowany z Nagra PRM, a także z wszystkimi odpowiednimi DRM-ami dla urządzeń otwartych (PlayReady, FairPlay, Widevine) i wspierany przez moduł multi-DRM Nsgra SSP, OpenTV Player osiąga najwyższy poziom zabezpieczeń na szerokiej gamie urządzeń sterowanych przez operatora i konsumentów.

Wyżej opisane rozwiązania ochrony treści zostaną zaprezentowane na stoisku Nagra na wystawie IBC 2018 w Amsterdamie (14-18 września).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...