reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na Canal+

dodano: 2018-09-12 22:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: Canal+

Cicha noc Canal+ Wrzesień to miesiąc polskiego kina - co roku najważniejsze osobistości filmowego świata zjeżdżają się nad malownicze morze, aby świętować tryumfy rodzimej kinematografii. Na zakończenie 43. edycji Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni Canal+ wyemituje wybrane produkcje wyróżnione w poprzednim roku. Na entuzjastów ambitnego, festiwalowego kina czeka weekend pełen filmowych uniesień.

Cicha noc Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwszym z zaprezentowanych laureatów jest koprodukcja Canal+ „Cicha noc” okrzyknięta przez krytyków największym wydarzeniem polskiego kina w 2017 roku. Film w reżyserii Piotra Domalewskiego („60 kilo niczego”) to błyskotliwa opowieść o narodowych przywarach, stawiająca pytania o polskość i miejsce rodziny w naszej kulturze. Produkcja została nagrodzona na Festiwalu Filmów Fabularnych Złotymi Lwami. O jej sukcesie zadecydowała również znakomita obsada, m.in.: Dawid Ogrodnik, nagrodzony za tę rolę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2017 roku oraz w konkursie Polskich Nagród Filmowych Orły oraz Tomasz Ziętek („Kamienie na szaniec”, „Body/Ciało”); Agnieszka Suchora („Młode wilki”, „Ki”) oraz Arkadiusz Jakubik („Drogówka”, „Jestem mordercą”).

Adam, na co dzień pracujący za granicą, niespodziewanie wraca w Wigilię Bożego Narodzenia do rodzinnego domu na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Nikt z obecnych nie spodziewa się, jak wielki wpływ na ich życie będą miały dalsze wydarzenia wigilijnej nocy.
Premiera: Canal+, sobota, 22 września, godz. 22:20 
 

Kolejnym objawieniem ubiegłorocznego Festiwalu Filmów Fabularnych jest debiut Jagody Szelc „Wieża. Jasny dzień”. Młoda reżyserka w swoim filmie porusza temat trudnych relacji pomiędzy dwiema siostrami, a efekt jej twórczej pracy przyniósł jej dwie statuetki – w kategorii Najlepsza reżyseria i Najlepszy scenariusz. Mula mieszka w wiejskim domu wraz ze swoim mężem Michałem i adoptowaną córką Niną. Dziewczynka właśnie przygotowuje się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej. Na parę dni przed wyczekiwaną uroczystością rodzinę odwiedza niecodzienny gość: niewidziana przez najbliższych od lat młodsza siostra Muli - Kaja, która jest biologiczną matką dziewczynki. Nieoczekiwana wizyta rozstraja podejrzliwą Mulę, która obawia się utraty dziecka. Jednak istnieje inny, ważniejszy powód, dla którego Kaja powróciła...  
Premiera: Canal+, niedziela, 23 września, godz. 21:30 

Ponadto, na antenie w ramach cyklu zostaną wyemitowane filmy „Człowiek z magicznym pudełkiem” nagrodzony na festiwalu w Gdyni w ubiegłym roku za najlepszą muzykę (sobota, 22 września, godz. 0:00), oraz dramat „Ptaki śpiewają w Kigali” – z laureatkami nagród za pierwszoplanowe role kobiece, Elianą Umuhire i Jowitą Budnik. Film otrzymał również laury za najlepszy montaż oraz Srebrne Lwy dla autorów filmu, Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze (niedziela, 23 września, godz. 23:30). 

Wszystkie premiery filmowe można zobaczyć również w player+ na dowolnym urządzeniu oraz za pośrednictwem dekodera player+ BOX.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

450 zł Więcej...
reklama