reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SES z nowym teleportem na Wyspie Man

dodano: 2018-09-24 11:08
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Isle of Man/SES

Wyspa Man teleport SES Rząd Wyspy Man poinformował, że 21 września br. doszło w tym regionie do uroczystego otwarcia nowego teleportu operatora satelitarnego SES. Udział w wydarzeniu wzięli m.in.: minister przedsiębiorczości Laurence Skelly, prezes i dyrektor generalny SES Steve Collar oraz dyrektor techniczny SES Martin Halliwell.

Wyspa Man teleport SES


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Cieszę się z inwestycji SES w nowy teleport, który znacznie zwiększy status wyspy jako rozwijającego się klastra medialnego i zapewni dalsze wsparcie potencjalnym inwestorom w sektorze technologii. Wyspa Man jest dobrze przygotowana do obsługi szerokiej gamy działań cyfrowych i telekomunikacyjnych

- powiedział Laurence Skelly, minister przedsiębiorczości Wyspy Man.

Teleport znajduje się na obrzeżach miasta Douglas i ma możliwość obsługi do czterech dziewięciometrowych anten, w pełni zabezpieczonej infrastruktury energetycznej i telekomunikacyjnej, centrum sterowania i łączności z satelitami w przestrzeni kosmicznej oraz poprzez sieć światłowodową Sure z siecią globalną SES. Łączność ta pozwala teleportowi przekazywać dane korporacyjne, usługi głosowe lub wideo do stałych i mobilnych lokalizacji na całym świecie.
 

Odkąd SES w 2004 roku zaczął działać na Wyspie Man, mieliśmy bardzo pozytywne i wspierające stosunki z rządem. Oprócz tego, że będziemy mogli korzystać z tego najnowocześniejszego teleportu, aby świadczyć usługi dla własnej floty satelitarnej SES, będziemy używać tego obiektu do wspierania transmisji corocznych wyścigów motocyklowych International Isle of Man TT i innych wydarzeń

- powiedział Steve Collar, prezes i dyrektor generalny SES.

Warte wiele milionów funtów obiekty zostały zbudowane przy pomocy lokalnych firm Sure oraz Stewart Clague Services.

SES ogłosił plany budowy teleportu we wrześniu 2016 roku.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

179 zł Więcej...

Pilot radiowy RF-Mak

Pilot radiowy do zdalnego sterowania terminalami i odbiornikami cyfrowymi.

149 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama