reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Radio WNET z koncesją w Warszawie i Krakowie

dodano: 2018-09-26 10:16 | aktualizacja: 2018-09-26 10:43
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT/satkurier.pl

Radio Wnet FM KRRiT zakończyła postępowanie koncesyjne w sprawie przyznania częstotliwości w Warszawie - 87,8 MHz i Krakowie - 95,2 MHz na nadawanie stacji radiowej o charakterze uniwersalnym, zawierającej audycje informacyjne, publicystyczne o tematyce społeczno-politycznej oraz wspólnototwórcze. W odpowiedzi na ogłoszenie do KRRiT wpłynęły dwa wnioski: Eurozet Radio i Radio Wnet.

Radio Wnet FM Krzysztof Skowroński


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak poinformowała Krajowa Rada, wniosek złożony przez spółkę Radio WNET zawierał najwyższy procentowy udział słowa, w tym publicystyki, audycji sportowych i edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, poradnikowych oraz wspólnototwórczych uwzględniających polską tradycję, historię i kulturę, jak również utworów słowno-muzycznych w języku polskim. Dotychczas nadawca był obecny jedynie w internecie i w wybranych pasmach nadawców diecezjalnych. Założycielem i szefem Radia Wnet jest Krzysztof Skowroński.

Grupa Eurozet nadaje po cztery stacje w Warszawie i w Krakowie. Na nowych częstotliwościach chciała uruchomić Otoradio o charakterze publicystycznym „łączące potencjał kulturowy Warszawy i Krakowa i tradycję z nowoczesnością”.

W opinii KRRiT obecność nowego nadawcy w Warszawie i Krakowie - Radio WNET, wpłynie na realizację zasad pluralizmu na polskim rynku mediów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Single UHD 4K S2X

Octagon SF8008 UHD 4K S2X odchudzona wersja nowego odbiornia UHD...

435 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

129 zł Więcej...
reklama