Legia Warszawa - Arka Gdynia w Canal+ Sport [wideo]

dodano: 2018-09-26 12:25 | aktualizacja: 2018-09-28 12:32
autor: Jakub Sulisz | źródło: nc+/satkurier.pl

Arka Gdynia LOTTO Ekstraklasa Canal+ Sport Eurosport W piątkowy wieczór Legia Warszawa podejmie na swoim stadionie Arkę Gdynia. Legioniści w zeszły weekend pokonali Miedź Legnica 4:1 i z dorobkiem 17 punktów plasuje się na 4. miejscu w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Czy to początek dobrej passy i „Wojskowi" wygrają również z Arką? Dwa mecze 10. kolejki, na start i zakończenie w Eurosporcie.

Legia Warszawa Carlitos LOTTO Ekstraklasa Canal+ Sport Eurosport

Ricardo Sa Pinto odetchnął z ulgą. W poprzedniej kolejce LOTTO Ekstraklasy Legia wygrała wysoko w Legnicy i poprawiła swój dorobek punktowy. Chociaż pierwsza połowa w wykonaniu legionistów nie była zbyt dobra, w drugiej mistrzowie Polski zdecydowanie dominowali.

W przerwie powiedziałem, żebyśmy więcej operowali piłką, byśmy grali bardziej inteligentnie i tak to wyglądało. Zwiększyła się nasza dominacja nad wydarzeniami na boisku, co zaowocowało strzeleniem kolejnych bramek. Było to zasłużone zwycięstwo, ale po bardzo ciężkim, zaciętym meczu - mówił po meczu trener Legii, Ricardo Sa Pinto.

Czy starcie w Legnicy będzie przełomem w zespole „Wojskowych"? Czas pokaże.

Na papierze" Arka, z którą drużyna ze stolicy zmierzy się w niedzielę, to porównywalny zespół do Miedzi. Oba zespoły w tabeli LOTTO Ekstraklasy dzieli jedynie punkt. Gdynianie w zeszłym tygodniu pokonali jednego z faworytów do mistrzostwa Polski, Lecha Poznań. A jeśli pokonali Lecha to... czemu nie mieliby wygrać w Warszawie?

W zeszłym sezonie w Warszawie 2:0 zwyciężyła Legia, w Gdyni górą była Arka.

W sobotę widzowie nc+ zobaczą m.in. starcie Wisły Kraków z Koroną Kielce.

W niedzielę Lech Poznań, który w pięciu ostatnich meczach zdobył tylko jeden punkt, podejmie beniaminka z Legnicy. Po meczu w stolicy Wielkopolski magazyn Liga+ Extra. Gościem Andrzeja Twarowskiego i Krzysztofa Marciniaka będzie selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek.