reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosyjski Dożd zmieni satelitę

dodano: 2018-10-07 10:20
autor: RO | źródło: obob.tv

Dożd Niezależny kanał zajmujący się omawianiem bieżących spraw politycznych i społecznych Dożd zmieni pozycję orbitalną. Wszystko wskazuje na to, że przedstawiciele kanału podjęli decyzję o oszczędzaniu i dla widzów w Europie wybrali tańszą opcję dystrybucji sygnału z orbity. Od 1 grudnia br. kanał opuści satelitę Astra 4A (4,8°E).

Dożd


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowym satelitą dystrybucyjnym stanie się Astra 5B na pozycji orbitalnej 31,5°E. Widzowie indywidualni, aby kontynuować oglądanie, będą musieli przestawić swoje anteny bardziej na wschód. Niewykluczona jest jednak opcja, że rolą przekazu z 31,5°E będzie głównie dosył do sieci kablowych.

Pozytywnym aspektem przejścia na nową pozycję będzie możliwy odbiór rosyjskich platform satelitarnych Trikolor TV, NTV-Plus i kanału Dożd na jednej antenie przez mieszkańców europejskiej części Rosji. Niezbędne jest jednak spełnienie kilku warunków:
  • antena większa niż 60cm
  • dodatkowy uchwyt wraz z konwerterem
  • własny odbiornik satelitarny

Opłata za oglądanie kanału Dożd wynosi 480 rubli miesięcznie (ok. 27 zł) lub 4800 rubli rocznie. Transmisja z satelity jest szyfrowana w systemie Viaccess. Obecnie Dożd jest nadawany w całej Rosji z Yamal 201 (90°E) i Astra 4A (4,8°E).

O telewizji Dożd zrobiło się głośno pod koniec stycznia 2014 roku, po wyemitowaniu w programie „Dyletanty” wyników sondażu pt. „Czy Leningrad trzeba było oddać, żeby ocalić setki tysięcy istnień ludzkich?”. Większość uczestników ankiety była zdania, że Leningrad (obecny Petersburg) należało oddać Niemcom. Ankieta została odebrana przez wielu jako obraźliwa i prowokacyjna. Operatorzy sieci kablowych i platform satelitarnych zaczęli masowo wyłączać stację ze swoich ofert. W czerwcu 2014 roku kanał pojawił się w przekazie FTA na satelicie Astra 4A (4,8°E). Rok później, w kwietniu, został zaszyfrowany w Viaccess i uruchomiono jego płatną dystrybucję przez Internet.

Aktualne parametry techniczne:
Astra 4A (4,8°E)
tp. B35 (12,380 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

ID: Dozhd TV
PID V: 271 (MPEG-2/SD)
PID A: 272 (rus)
PID PCR: 271
SID: 270
PID PMT: 270
Provider: -
Kodowanie: Viaccess

Źródło: obob.tv

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

450 zł Więcej...

Miernik Televes H30 Flex DVB-S/S2+DVB-T

Profesjonalne urządzenie pomiarowe Televes H30 Flex. W tej wersji ma...

4 999 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...
reklama