reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky Italia zostanie operatorem telekomunikacyjnym

dodano: 2018-10-23 17:24
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

Sky Deutschland Sky DE Operator włoskiej platformy satelitarnej Sky Italia planuje rozszerzyć swoją działalność na sektor telekomunikacyjny. Szczegóły transformacji biznesu - planowane na wiosnę 2019 roku - znalazły się w poufnym raporcie, którego szczegóły zostały ujawnione przez lokalny dziennik „Il Fatto Quotidiano”. Chodzi o to, aby oferować usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej Sky w kraju, a także internet szerokopasmowy klientom usług płatnej telewizji.

Sky Italia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sky Italia ma już umowy handlowe z wiodącymi włoskimi operatorami telekomunikacyjnymi (Vodafone Italia, Fastweb i Telecom Italia), ale klienci płacą dwa rachunki.

Włoskie organy regulacyjne podobno już zapoznały się z planem przewidującym uruchomienie nowej spółki związanej ze Sky Italia, która dzierżawi częstotliwości od Vodafone Italia i Telecom Italia. Operatorzy telekomunikacyjni zainwestowali po 2,4 mld euro w zakup częstotliwości 5G.

Wiadomości nadchodzą zaledwie kilka dni po sprzedaży spółki dominującej Sky na rzecz amerykańskiego giganta Comcast. Sky Italia ma 4,8 mln klientów i obroty na poziomie 2,8 mld euro.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD UE 4K

Najtańszy na rynku odbiornik 4K z podwójną głowicą FBC DVB-S2X...

900 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 3m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m (HDMI v.1.4) - działa...

229 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...
reklama