reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Multimedia Polska: Upgrade oprogramowania dekoderów

dodano: 2018-10-29 11:48 | aktualizacja: 2018-10-29 12:08
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Multimedia Polska

Multimedia Polska Jak poinformował operator telekomunikacyjny Multimedia Polska, sukcesem zakończyło się wdrożenie w Koninie najnowszego rozwiązania technologicznego, tj. upgrade istniejącego oprogramowania dekoderów abonenckich oraz centralnych systemów dostarczania treści wideo. Tym samym rozpoczyna się proces szerokiego wdrażania oprogramowania w ogólnopolskiej sieci Multimediów, czytamy w komunikacie.

Multimedia Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Unikatowym na skalę polską i europejską osiągnięciem Multimediów jest wdrażanie nowych funkcjonalności, takich jak Catch Up TV – możliwość obejrzenia pozycji programowych do siedmiu dni wstecz, nPVR – możliwość zlecania własnych nagrań w chmurze czy personalizowane rekomendacje. Zestaw nowych funkcjonalności został po raz pierwszy uruchomiony w Koninie i w ciągu kilku miesięcy usługi te będą oferowane praktycznie wszędzie tam, gdzie dociera oferta telewizji cyfrowej Multimediów. Dekodery abonenckie (nowe funkcjonalności będą dostępne w ok. 50 proc. już zamontowanych urządzeń) automatycznie pobiorą i zaktualizują oprogramowanie, bez konieczności jakichkolwiek działań abonenta

– komentuje Bartłomiej Kasiński, dyrektor Pionu Strategii i Rozwoju Multimediów.

Teraz widz nie musi śledzić ramówek programowych, bo może stworzyć własną listę programów. System rekomendacji uczy się jego preferencji i sam podpowiada pozycje, które powinny go zainteresować. Nie musi ich nagrywać, bo same się nagrywają (w usłudze Catch Up TV, do siedmiu dni wstecz). Gdy zacznie oglądać film po godzinie od jego rozpoczęcia, może cofnąć emisję do początku, itd.
 
  • Dzięki funkcji Catch Up TV możliwe jest oglądanie już zakończonych programów do kilku dni wstecz. Nie trzeba planować, śledzić ramówek.
  • Dzięki funkcji Startover możliwe jest obejrzenie od początku trwających już programów, niezależnie od tego jak długo ten program trwa.
  • Funkcja nagrywania w chmurze umożliwia dostęp do nagrań przechowywanych na serwerze zdalnym. Nagrania w chmurze po pewnym czasie zostają usunięte z listy nagrań.
  • Okno rekomendacji przedstawia dostępne propozycje podzielone na kategorie: Dla Ciebie, Nie przegap, VOD. Opcje te są zależne od rodzaju rekomendacji, tj. program trwający, nadchodzący, Catch Up TV czy film VOD.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 699 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K wersja kablowa

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Antena Hollex ATZ-4 VHF DAB

Telewizyjna antena na pasmo VHF.

45 zł Więcej...
reklama