reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Narodowe Święto Niepodległości na antenach Telewizji Polskiej

dodano: 2018-11-05 12:33 | aktualizacja: 2018-11-05 16:05
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

TVP logo Transmisje głównych uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, premierowy odcinek nowego serialu TVP, premierowy spektakl Teatru Telewizji, filmy dokumentalne i fabularne, debaty, programy publicystyczne, reportaże historyczne, koncerty oraz specjalne wydania programów – to tylko niektóre z propozycji programowych przygotowanych przez TVP na 11 listopada. Telewizja Polska pokaże także wspólne odśpiewanie hymnu przez Polaków zgromadzonych w wielu miejscach w Polsce.

Flaga Polski Polska Rzeczpospolita


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
100-lecie odzyskania niepodległości to wyjątkowe święto dla Polaków. Z tej okazji na antenach Telewizji Polskiej pojawi się znak specjalny „Niepodległa”, a wielkie świętowanie rozpocznie się w Jedynce już wieczorem 10 listopada wyjątkowym „Koncertem dla Niepodległej”. 

TVP1 i TVP Polonia w niedzielny poranek transmitować będą od godz. 9:00 mszę świętą ze Świątyni Opatrzności Bożej. Od godziny 11:30 TVP1 prowadzić będzie, ze specjalnego studia Telewizji Polskiej zlokalizowanego na Placu Piłsudskiego w Warszawie, transmisję z głównych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Studio poprowadzi Przemysław Babiarz, a wśród gości będą, m.in. prof. Janusz Odziemkowski i red. Piotr Gursztyn. Kulminacyjnym punktem obchodów będzie wspólne odśpiewanie hymnu przez osoby zgromadzone na Placu Piłsudskiego oraz w wielu innych miejscach w ramach akcji „Niepodległa do hymnu!”. Relacje i transmisje z uroczystości obejrzeć będzie można przez cały dzień w TVP INFO. 

O godz. 17:20 Telewizja Polska zaprasza na specjalny odcinek nowego serialu Jedynki „Ziuk. Młody Piłsudski” opowiadający o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Głównym bohaterem jest młody Józef Piłsudski i jego najbliżsi przyjaciele – późniejsi premierzy i prezydenci. Aktorów występujących w serialu widzowie Dwójki zobaczą w specjalnym niedzielnym odcinku „Familiady”, a w „Kole Fortuny” wystąpią aktorzy z serialu „Drogi Wolności”. W świąteczne popołudnie Dwójka wyemituje wyczekiwany przez widzów finał pierwszej edycji „Bake Off Junior”, w którym kuchnię opanowały dzieci. Kto okaże się Mistrzem Wypieków? Wieczorem widzowie TVP2 będą mogli obejrzeć Koncert Galowy „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”, który transmitowany będzie z Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. 

Wyjątkową oprawę oraz premierowe filmy dokumentalne i audycje historyczne z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowała również TVP Historia. O godz. 16:40 widzowie obejrzą, zrealizowaną w przestrzeni wystawy „Niepodległość wokół historycznej myśli Józefa Piłsudskiego” w Muzeum Narodowym w Krakowie, „Debatę o Niepodległości”, którą poprowadzi Piotr Legutko. Wśród gości będą, m.in.: prof. Tomasz Gąsowski, prof. Mariusz Wołos, prof. Łukasz Sroka oraz dr Monika Stankiewicz-Kopeć, znani widzom TVP Historia z programu „Marzyciele”. Kontynuacją tych rozważań będzie listopadowy cykl „Rozmowy o niepodległej”, w którym red. Piotr Gursztyn wraz z zaproszonymi do studia historykami powędrują w czasie szlakiem historycznych wydarzeń poznając kolejne etapy polskiej drogi do niepodległości. 

11 listopada TVP Kultura świętuje stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości: filmem, teatrem i muzyką. W programie znajdą się: „Niedziela z… Marszałkiem Piłsudskim”, nagradzany spektakl „Marszałek”, dwa koncerty i Ignacy Paderewski w dokumencie oraz jedynej w dorobku roli filmowej – w „Sonacie księżycowej” z 1937 roku.

W Telewizji Polskiej nie zabraknie również propozycji dla najmłodszych widzów. W TVP ABC na szczególną uwagę zasługuje emitowany 12 listopada odcinek „Teleranka” z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz najnowsze teledyski patriotyczne np. „Taki kraj”, do którego Jan Pietrzak specjalnie zmienił i dostosował słowa do młodego widza. TVP ABC z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowało także pięknie zrealizowany spot patriotyczny „Jak być dobrym Polakiem”. 

Świętowanie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie kończy się w Telewizji Polskiej 11 listopada. Już w poniedziałek (12 listopada) w Jedynce premiera spektaklu Teatru Telewizji „Człowiek, który zatrzymał Rosję” z Michałem Żurawskim i Robertem Gonerą w rolach głównych, a w środę (14 listopada) „Wielki Test o Niepodległości”, w którym każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę o tym okresie historii naszego kraju. 

Telewizja Polska uruchomiła specjalny serwis niepodlegla.tvp.pl, w którym znaleźć można informacje o obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości wraz z kalendarium uroczystości centralnych i regionalnych, sylwetki bohaterów i komentarze. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...

Antena Televes Ellipse UHF

Antena Televes Ellipse kierunkowa do stabilnego odbioru UHF (DVB-T) z...

379 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

450 zł Więcej...
reklama