reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sieci kablowe na Ukrainie droższe do 40%

dodano: 2018-11-14 18:50
autor: RO | źródło: telekritika.ua

Pieniądze Biznes Od 1 stycznia 2019 roku na Ukrainie podrożeją usługi świadczone przez sieci kablowe, IPTV i inne technologie dostarczające telewizję. Opłata abonamentowa może wzrosnąć od 15 do 40% w zależności od uwarunkowań regionalnych, doboru oferty programowej i różnych wskaźników ekonomicznych działalności operatorów. Takie prognozy przewiduje ukraińskie Stowarzyszenie właścicieli praw autorskich i dostawców treści.

kabel kablówka siesi kablowe


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z danymi Państwowej Służby Statystyki Ukrainy, średnia wielkość usług realizowanych na jednego abonenta sieci kablowej za pierwsze półrocze 2018 roku wyniosła około 72 hrywny. Opłaty nadal rosną ze względu na znaczny wzrost płatności za korzystanie z praw do własności intelektualnej producentów ukraińskich treści, podniesienie wynagrodzeń dla pracowników czy płatności za energię elektryczną. Minimalne stawki za dostęp do pakietów tylko z ukraińskimi kanałami mogą wynieść około 56-70 hrywien, w zależności od regionu.
 

- Niewykluczone, że koszty mogą być wyższe, ponieważ dostawcy muszą również wydawać znaczące środki na zakup praw na retransmitowanie zagranicznych, rozrywkowych stacji telewizyjnych, żeby zainteresować abonenta i stworzyć dodatkową cenność usługi w porównaniu do bezpłatnej, cyfrowej telewizji naziemnej - napisano w komunikacie.

W zeszłym tygodniu na konferencji #TIM 2018: Telecom, IT, Media dyrektor generalny wiodącej sieci kablowej Triolan zawiadomił o wzroście opłaty z 50 do 70 hrywien od abonenta miesięcznie. Firma już powiadomiła o tym swoich klientów.

Operatorzy od 2019 roku zapłacą też wyższą cenę za dystrybucję kanałów czterej największych grup medialnych. Cena wzrośnie z 6,9 do 10,5 hrywien od abonenta miesięcznie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Zidoo Z9S

Mini PC na systemie Android 7.1 Marshmallow z procesorem Realtek...

890 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Multiswitch Opticum Red dCSS 52-32

Multiswitch Opticum Red dCSS  - przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy...

359 zł Więcej...
reklama