reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

3.12 „Szczęśliwy naród, który ma poetę… Polskie wiersze 1918-2018”

dodano: 2018-11-30 16:00 | aktualizacja: 2018-12-02 23:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Kultura

TVP Kultura W poniedziałek 3 grudnia o godz. 15:05 TVP Kultura zaprasza do obejrzenia nowego programu poetyckiego pt. „Szczęśliwy naród, który ma poetę…” przygotowanego z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W każdym z kilkudziesięciu odcinków biorą udział wybitni poeci, pisarze i aktorzy.

TVP Kultura


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Najważniejszym zamysłem cyklu „Szczęśliwy naród, który ma poetę… Polskie wiersze 1918-2018” jest prezentacja utworów polskich twórców, których dzieła pozostają nie tylko ważnym komentarzem do współczesności, ale które także przyczyniły się do ukształtowania stylu i wrażliwości poetyckiej autorów takich, jak m.in. Agnieszka Wolny-Hamkało, Marcin Baran, Krzysztof Koehler, Wojciech Kudyba, Wojciech Wencel. To oni dokonują w nowym projekcie prezentacji swoich ulubionych tekstów pokazując tym samym, że ich wymowa może być nadal aktualna.

W dziesięciominutowych odcinkach wybrane przez współczesnych poetów i pisarzy wiersze czytają – w zróżnicowanej przestrzeni publicznej, prywatnej i plenerze - znani aktorzy.

„Szczęśliwy naród, który ma poetę…” to seria swoistych etiud, za których końcowy efekt wizualny odpowiadają reżyserzy – studenci Wydziału Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza pod opieką artystyczną dziekana Jarosława Kiliana - oraz operatorzy wybrani przez autora zdjęć Piotra Niemyjskiego.

„Szczęśliwy naród, który ma poetę… Polskie wiersze 1918-2018”, poniedziałek 3 grudnia, godz. 15:05 i środa 5 grudnia, godz. 16:00, TVP Kultura

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

850 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...
reklama