reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

13°E: Wyłączono irański Al-Alam. Chwilowo?

dodano: 2018-12-04 18:13
autor: RO | źródło: satkurier.pl

Al Alam Z satelity Eutelsat Hot Bird 13E (13°E) przerwano transmisję kanału informacyjnego w języku arabskim Al-Alam. Stacja nadawana jest z Iranu przez państwową korporację medialną IRIB (Islamic Republic of Iran Broadcasting).

Al Alam News Network


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Emisję Al-Alam prowadzono na częstotliwości 11,054 GHz, pol. H (SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK). Multipleksem zarządza niemiecki operator MB Satellite.

Dość istotne jest to, że stację na satelitach systemu Eutelsat Hot Bird 13°E nie da się regularnie oglądać od kilku lat. Problemem są częste przerwy w transmisji i zmiany parametrów nadawania. Stały przekaz Al-Alam był dostępny tylko w pakiecie IRIB, ale w 2012 roku wyłączono całą paczkę przez zaostrzenie sankcji Rady Europejskiej wobec Iranu. Choć emisję przywrócono w kolejnym roku, to Al-Alam emitowano na 13°E już przez innych operatorów.

Telewizja Al-Alam nadaje program dla setek milionów Arabów na całym świecie. Główne biura informacyjne posiada w Damaszku, Kairze, Bejrucie i Bagdadzie. Około 50 korespondentów dostarcza bieżące raporty i wiadomości z krajów, w których są obecni, obejmując wydarzenia i rozwój tych krajów z godziny na godzinę. Kanał przedstawia obszerne relacje i komentarze z wydarzeń na Bliskim Wschodzie. Na antenie pokazuje materiały bez cenzury, których próżno szukać w kanałach europejskich nadawców.

strona internetowa alalam.ir

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Dron Syma X15W Czarny (RTF)

219 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

850 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2019 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2019 r. z wysyłką...

79 zł Więcej...
reklama