reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

13°E: Wyłączono irański Al-Alam. Chwilowo?

dodano: 2018-12-04 18:13
autor: RO | źródło: satkurier.pl

Al Alam Z satelity Eutelsat Hot Bird 13E (13°E) przerwano transmisję kanału informacyjnego w języku arabskim Al-Alam. Stacja nadawana jest z Iranu przez państwową korporację medialną IRIB (Islamic Republic of Iran Broadcasting).

Al Alam News Network


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Emisję Al-Alam prowadzono na częstotliwości 11,054 GHz, pol. H (SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK). Multipleksem zarządza niemiecki operator MB Satellite.

Dość istotne jest to, że stację na satelitach systemu Eutelsat Hot Bird 13°E nie da się regularnie oglądać od kilku lat. Problemem są częste przerwy w transmisji i zmiany parametrów nadawania. Stały przekaz Al-Alam był dostępny tylko w pakiecie IRIB, ale w 2012 roku wyłączono całą paczkę przez zaostrzenie sankcji Rady Europejskiej wobec Iranu. Choć emisję przywrócono w kolejnym roku, to Al-Alam emitowano na 13°E już przez innych operatorów.

Telewizja Al-Alam nadaje program dla setek milionów Arabów na całym świecie. Główne biura informacyjne posiada w Damaszku, Kairze, Bejrucie i Bagdadzie. Około 50 korespondentów dostarcza bieżące raporty i wiadomości z krajów, w których są obecni, obejmując wydarzenia i rozwój tych krajów z godziny na godzinę. Kanał przedstawia obszerne relacje i komentarze z wydarzeń na Bliskim Wschodzie. Na antenie pokazuje materiały bez cenzury, których próżno szukać w kanałach europejskich nadawców.

strona internetowa alalam.ir

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo Z9S

Mini PC na systemie Android 7.1 Marshmallow z procesorem Realtek...

890 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...
reklama