Wszystkie mecze 10. kolejki PlusLigi w Polsacie Sport

dodano: 2018-12-06 11:10
autor: Jakub Sulisz | źródło: Polsat Sport

PlusLiga Alu Warta Zawiercie udowodniła, że nie straszny jej żaden przeciwnik, pokonując mistrzów Polski z Bełchatowa 3:1. ZAKSA z kolei nie dała szans ONICO Warszawie, wygrywając również w czterech setach. Kędzierzynianie z 10 zwycięstwami na liczniku pozostają jedyną niepokonaną drużyną w tej kampanii w PlusLidze. Zobaczymy czy zawiercianom uda się przerwać tę znakomitą passę.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

W Hali 100-lecia po przeciwnych stronach siatki staną mistrzowie świata: Piotr Nowakowski oraz Bartosz Kwolek i Damian Wojtaszek. Dzisiejszy mecz Trefla Gdańsk i ONICO Warszawy to także pojedynek dwóch byłych selekcjonerów reprezentacji Polski: Andrei Anastasiego i Stephane'a Antigi. Zapowiada się ciekawy mecz.

Przed przerwą przeznaczoną na rozgrywki Klubowych Mistrzostw Świata Asseco Resovia Rzeszów miała tylko jedno zwycięstwo, chociaż w paru spotkaniach pokazała siatkówkę na wysokim poziomie, np. w przegranym w tie-breaku meczu Z PGE Skrą Bełchatów. Podczas KMŚ zaprezentowała się bardzo dobrze, awansując po dwóch wygranych w grupie do półfinału. Starcie z Jastrzębskim Węglem pokaże, czy udany start w rozgrywkach międzynarodowych okaże się dla rzeszowian przełomem i czy zaczną teraz zwyciężać także w PlusLidze.

Stocznia Szczecin miała w perspektywie kilku lat stać się jedną z potęg nie tylko w polskiej, ale i europejskiej siatkówce. Niestety, ambitny projekt przerósł włodarzy tego klubu. W efekcie jego przyszłość stoi pod dużym znakiem zapytania. Do Bydgoszczy drużyna przybędzie poważnie osłabiona, kontrakty z klubem rozwiązali bowiem m.in. Bartosz Kurek, Nicholas Hoag, Lukas Tichacek i Matej Kazijski. W efekcie jej szanse na zwycięstwo w Bydgoszczy nie są duże.

Cerrad Czarni Radom bardzo dobrze rozpoczął sezon - w dziewięciu meczach odniósł siedem zwycięstw. Teraz będzie chciał pokonać na wyjeździe mistrzów Polski. Szczególnie że Skra Bełchatów na pewno odczuwa zmęczenie, gdyż ostatnio grała i w Lidze Mistrzów i Klubowych Mistrzostwach Świata.

Przed przerwą na Klubowe Mistrzostwa Świata Indykpol AZS Olsztyn pokonał coraz lepiej grającą Resovię 3:2. Było to czwarte zwycięstwo Akademików w sezonie przy pięciu porażkach. Wynik nie jest bardzo zły, ale oczekiwania w Olsztynie były większe. Jeszcze mniej powodów do zadowolenia mają w Lubinie, bo tamtejsze Cuprum wygrało dotychczas tylko dwa mecze.

MKS Będzin, ostatnia drużyna w tabeli PlusLigi, walczą o swoje drugie zwycięstwo w tej edycji rozgrywek. Duży wpływ na wynik meczu w Sosnowcu będzie miała dyspozycja asów obu ekip: Lincolna Williamsa oraz Karola Butryna. Faworytem jest GKS Katowice.