reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W Moskwie nie wyłączą telewizji analogowej

dodano: 2019-01-15 10:29 | aktualizacja: 2019-01-15 11:14
autor: Anita Kaźmierska | źródło: sat-expert.com/satkurier.pl

Rosja W Moskwie nie dojdzie na razie do wyłączenia naziemnej telewizji analogowej pomimo planowanego uruchomienia nadawania cyfrowego. Informacja została przekazana przez Michaiła Surowa, szefa wydziału ds. koordynacji usług komunikacyjnych moskiewskiego departamentu technologii informacyjnych.

Naziemna telewizja Rosja DVB-T2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Pozostawiamy dla ludzi telewizję analogową, aby mogli spokojnie kontynuować oglądanie swoich kanałów. Z inicjatywy władz Moskwy osiągnięto porozumienia z operatorami, aby dalej nadawali [w sposób analogowy], by proces przejścia był dla widzów bezproblemowy. Operatorzy będą to robić, dopóki mieszkańcy Moskwy będą tego potrzebować - powiedział Michaił Surow.

10 grudnia ub.r. rosyjskie Ministerstwo Rozwoju Cyfrowego, Komunikacji i Mediów Masowych zatwierdziło plan stopniowego wycofywania się z analogowego nadawania w poszczególnych regionach Rosji. Od stycznia do czerwca 2019 roku (11 lutego, 15 kwietnia i 3 czerwca) transmisja analogowych kanałów telewizyjnych zostanie przełączona na transmisję ekranu informacyjnego o przejściu danego regionu do telewizji cyfrowej.

Do wyłączenia telewizji analogowej w Moskwie miało dojść 15 kwietnia, jednak wiadomo już, iż nie nastąpi to w planowanym terminie.

Pierwszy multipleks RTRS-1 w Rosji działa w standardzie DVB-T i zawiera najważniejsze stacje publiczne: Pierwyj, Rossija 1, Match TV, NTV, Piatyj, Rossija-K, Rossija 24, Karusel, OTR i TV Centr. Natomiast oferta drugiego multipleksu RTRS-2 jest świadczona w nowszym standardzie DVB-T2 i składa się z kanałów: Ren TV, Spas, STS, Domasznyj, TV3, Piatnica, Zwiezda, Mir, TNT i Muz TV.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

129 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 149 zł Więcej...
reklama