reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

M6 chce przejąć kanały TV od Lagardère

dodano: 2019-02-03 16:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Lagardère/Groupe M6/satkurier.pl

Groupe M6 Francuski holding Lagardère rozpoczął negocjacje z Groupe M6 w sprawie sprzedaży swojej działalności telewizyjnej (z wyłączeniem Mezzo). Dotyczy to następujących kanałów: Gulli i jego międzynarodowych wersji, Canal J, TiJi, Elle Girl TV, MCM, MCM Top, RFM TV, oraz powiązanych brokerów reklamowych.

M6 Lagardere kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach strategicznej koncentracji na Lagardère Publishing i Lagardère Travel Retail, grupa Lagardère rozpoczęła negocjacje z Groupe M6, aby sfinalizować umowę sprzedaży kanałów telewizyjnych z wyjątkiem Mezzo.

W 2017 roku skonsolidowane przychody i EBIT z działalności telewizyjnej (z wyłączeniem Mezzo) wyniosły odpowiednio 98 mln euro i 20,6 mln euro.

Lagardère poinformował, iż teraz projekt zostanie przedstawiony odpowiednim organom regulacyjnym. Planowana transakcja jest zgodna ze zobowiązaniem grupy Lagardère do dalszego rozwoju Lagardère Publishing i Lagardère Travel Retail.

Dzięki temu Groupe M6 będzie mogła uzupełnić ofertę audiowizualną dla rodzin i wzmocnić swoją pozycję na francuskim rynku medialnym, zarówno w zakresie reklamy telewizyjnej, jak i formatów cyfrowych. Groupe M6 ma w już swoim portfolio bezpłatne kanały M6, W9 i 6ter oraz płatne Paris Première, Téva, M6 Music i Série Club.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Opticum Red dCSS 52-32

Multiswitch Opticum Red dCSS  - przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy...

359 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...
reklama