reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telekarta z modułem bezkartowym w Conax

dodano: 2019-02-09 22:30 | aktualizacja: 2019-02-10 11:21
autor: RO | źródło: obob.tv

Moduł CAM Cardless Telekarta Operator satelitarny Orion, obsługujący w Rosji platformę Telekarta, zapowiedział nowe urządzenie do oglądania kanałów telewizyjnych ze swojej oferty. Nowością jest bezkartowy moduł CAM Cardless. Można go umieścić w odbiorniku z gniazdem CI lub w odpowiednim telewizorze.

Orion Telekarta


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak podał operator, moduł Cardless jest wyprodukowany na nowoczesnej platformie sprzętowej i obsługuje najnowszą wersję systemu dostępu warunkowego Conax. Dekodowanie kanałów, zarówno przy pierwszym podłączeniu jak i odnowieniu subskrypcji, ma się odbywać w ciągu kilku minut.

Na samym module znajduje się numer wirtualnej karty dostępu (VSC ID - virtual smart card ID), który będzie wymagany do aktywacji usługi. Urządzenie ma pracować w systemie Conax. Koszt modułu bezkartowego będzie podobny do ceny nowych odbiorników satelitarnych Telekarta.

Wraz z pojawieniem się tego sprzętu, Telekarta staje się drugim rosyjskim operatorem satelitarnym DTH, który wykorzystuje do swojej pracy bezkartowe rozwiązania dla abonentów. Pierwszym operatorem, który proponuje dostęp do usługi bez karty jest Trikolor TV. Opłata za oglądania kanałów u tego operatora zależy od numeru identyfikacyjnego urządzenia (ID).

Korzystanie ze sprzętu bezkartowego posiada jeszcze jedną ważną cechę – praktycznie uniemożliwia dostęp do pirackiego odbioru. Aby do tego doszło, cały park sprzętowy operatora musi być przeniesiony do technologii bez karty, tzw. Cardless.

Możliwe, że w niedalekiej przyszłości pojawi się w sprzedaży pierwszy odbiornik bezkartowy dla platformy Telekarta.

Pytanie: kiedy w Polsce pojawi się pierwszy bezkartowy dekoder albo moduł CAM Cardless?

Źródło: obob.tv

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

129 zł Więcej...

Antena Televes Ellipse UHF

Antena Televes Ellipse kierunkowa do stabilnego odbioru UHF (DVB-T) z...

379 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...
reklama