reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wspomnienie Zofii Czerwińskiej w Romance TV

dodano: 2019-03-14 13:58
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Romance TV

Zofia Czerwińska Romance TV Z przykrością przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zofii Czerwińskiej, która 13 marca odeszła w wieku 85 lat. W 2018 roku widzowie Romance TV mogli podziwiać jej talent aktorski w polsko-niemieckiej produkcji „Miłość na Mazurach”. Chcąc upamiętnić aktorkę i przypomnieć jej sylwetkę, Romance TV wyemituje ten film już 17 marca o godz. 20:00. Rola w polsko-niemieckiej produkcji była jedną z ostatnich, jakie zagrała Zofia Czerwińska.

Zofia Czerwińska Romance TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zofia Czerwińska, jako wybitna aktorka
Zofia Czerwińska była jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. W swojej karierze aktorskiej zagrała łącznie ponad 150 ról w produkcjach kinowych i telewizyjnych. Widzowie mogli podziwiać jej poczucie humoru i charyzmatyczną postać m.in. w najbardziej znanych polskich filmach, takich jak „Miś”, „Rejs” czy „Poszukiwany, poszukiwana” oraz w kultowych serialach - „Czterdziestolatek”, „Alternatywy 4”. W 2018 roku widzowie Romance TV mogli podziwiać aktorkę w polsko-niemieckiej produkcji „Miłość na Mazurach”, gdzie zagrała jedną z ostatnich ról.

Polsko-niemiecka produkcja „Miłość na Mazurach”
„Miłość na Mazurach” (niem. Verliebt in Masuren) to film fabularny, będący koprodukcją ARD / Ziegler Film oraz Romance TV, gdzie większość scen zrealizowano na terenie Polski. Jego reżyserem jest Bruno Grass, syn sławnego pisarza Güntera Grassa. W rolach głównych wystąpili: Lina Wendel oraz Hans-Uwe Bauer, natomiast wśród polskich gwiazd zobaczymy Zofię Czerwińską, Marka Włodarczyka, Kasię Borek, Izę Kałę oraz Aleksandrę Woźniak.

Niemiecka premiera filmu miała miejsce we wrześniu. W Polsce widzowie mogli obejrzeć film po raz pierwszy 14 listopada 2018 w Romance TV.
Film przedstawia wzruszającą historię Polki, Róży oraz Kurta – Niemca urodzonego przed wojną na terenie dzisiejszych Mazur, który żywi urazę zarówno do Polski, jak i Polaków. Mężczyzna zdany na opiekę polskiej opiekunki pomimo uprzedzeń przystaje na propozycję wyjazdu do krainy swojej młodości. Tam zyskuje szansę odkrycia jej na nowo.

„Miłość na Mazurach” – 17 marca o godz. 20:00.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Miernik Amiko Multitracker 2 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

599 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 590 zł Więcej...
reklama