reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zmiany w zarządzie Cyfrowego Polsatu

dodano: 2019-03-15 10:32 | aktualizacja: 2019-03-15 13:52
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Cyfrowy Polsat/Telewizja Polsat

Cyfrowy Polsat Dariusz Działkowski i Tomasz Gillner-Gorywoda złożyli rezygnacje z funkcji członków zarządu Cyfrowego Polsatu z dniem 31 marca br. bez podania przyczyn swoich rezygnacji. Następnie rada nadzorcza Cyfrowego Polsatu podjęła uchwałę dotyczącą powołania z dniem 1 kwietnia br. na funkcję członka zarządu Jacka Felczykowskiego, obecnego członka zarządu spółki Polkomtel.

Dariusz Działkowski Tomasz Gillner-Gorywoda fot. Krzysztof Dubiel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ponadto od 1 kwietnia br. rozszerzeniu ulegnie zarządu Polkomtelu, do którego na podstawie uchwały rady nadzorczej dołączy w randze członka zarządu Justyna Kulka. Również z dniem 1 kwietnia br. do zarządu Telewizji Polsat na mocy uchwały rady nadzorczej wejdą i będą w nim pełnili funkcje członków zarządu: Katarzyna Wyszomirska-Wierczewska, Adam Nowe oraz Janusz Pliszka.

Katarzyna Ostap-Tomann, która odpowiada za finanse Grupy Cyfrowy Polsat i pełni funkcje członka zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, podjęła decyzję o rezygnacji z dniem 31 marca br. z zasiadania w zarządzie Telewizji Polsat i przekazaniu tej funkcji Januszowi Pliszce - swojemu dotychczasowemu zastępcy.

Tomasz Gillner-Gorywoda, który z dniem 31 marca br. złożył rezygnację z zasiadania w zarządzie Cyfrowego Polsatu, nadal będzie pełnił funkcję dyrektora generalnego Polkomtelu. 

Dariusz Działkowski z dniem 31 marca br. złożył rezygnację z zasiadania w zarządzie Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat, przy czym pozostanie w strukturach grupy w obszarze techniki. 

Przypomnijmy, że 1 kwietnia br. funkcję prezesa zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu obejmie Mirosław Błaszczyk, funkcję wiceprezesa zarządu tych spółek obejmie Maciej Stec, a Stanisław Janowski rozpocznie pełnienie funkcji prezesa zarządu Telewizji Polsat.

Jacek Felczykowski dysponuje wieloletnim i wszechstronnym doświadczeniem w zarządzaniu spółkami z obszaru finansów oraz obszaru innowacyjnych technologii, takich jak informatyka i telekomunikacja. W latach 2006-2008 pełnił funkcję prezesa zarządu Centrum Obsługi Wierzytelności Cross, a od 2007 do 2008 roku członka zarządu TFI Plejada. W latach 2008-2010 jako prezes zarządu kierował spółką NFI Midas, zajmującą się wdrażaniem szybkiego, bezprzewodowego Internetu w technologii LTE. W latach 2010-2012 był prezesem zarządu Sferia, a od 2011 do 2013 roku prezesem zarządu spółki IT Polpager. W 2015 roku objął stanowisko członka zarządu Polkomtel.

Dariusz Działkowski jest członkiem zarządu ds. technicznych spółki Cyfrowy Polsat od sierpnia 2007 roku. Od listopada 2001 roku pełnił funkcję dyrektora ds. technicznych w spółce. Pełni również funkcję członka zarządu w Telewizji Polsat, INFO-TV-FM oraz Polskiego Operatora Telewizyjnego. Od 2010 roku zasiada w zarządzie Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, pełni również funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Sygnał. Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach Canal+ oraz Ericsson, odpowiednio jako dyrektor ds. technicznych oraz kierownik działu sprzedaży usług. Jest jednym z założycieli Centrum Telemarketingowego.

Tomasz Gillner-Gorywoda pełnił funkcję prezesa spółki od października 2014 roku do grudnia 2015 roku. Od grudnia 2015 roku jest członkiem zarządu. Jednocześnie pełni funkcję dyrektora generalnego i prokurenta spółki Polkomtel. Karierę zawodową rozpoczął w 1979 roku w pionie operacyjnym w spółce PLL LOT, gdzie pracował blisko 10 lat. Od 1988 roku przebywał za granicą, sprawując funkcje kierownicze i zarządcze w firmach z siedzibą w Kanadzie (1988-1993) oraz w Australii (1993-2007). Od 2008 roku, po powrocie do Polski, pełnił funkcje zarządcze oraz działał w charakterze prokurenta w kilku spółkach, m.in. zajmował stanowisko prezesa zarządu w Laris Investments (2008-2013) oraz Apena (2011-2012), a także wiceprezesa zarządu spółki PRN Polska (od 2008 roku do chwili obecnej). Działał również w charakterze prokurenta w spółkach SPV Grodzisk (2012-2013), JK Project (2010-2013) oraz 3G (od 2011 roku do chwili obecnej). Ponadto w latach 2011-2012 zajmował stanowisko członka rady nadzorczej spółki Tower-Service.

Fot. Krzysztof Dubiel

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

119 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

850 zł Więcej...
reklama