reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

20 lat Ale kino+: Maraton „Obcego” i serial „Belfer”

dodano: 2019-03-25 16:03 | aktualizacja: 2019-03-25 16:26
autor: Anita Kaźmierska | źródło: nc+/satkurier.pl

Obcy 3 16 kwietnia 1999 roku, czyli 20 lat temu, wystartował kanał Ale kino+ (wówczas pod nazwą Ale kino!). Na nadawanie w HD stacja ta przeszła 11 listopada 2011 roku. Z okazji urodzin Ale kino+ wyemituje serię „Obcy”, a także, pierwszy raz poza Canal+, kultowy serial „Belfer”.

Belfer


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Filmy prosto z festiwalowych ekranów, klasyka gatunków filmowych, produkcje hollywoodzkie i te z całego świata, starannie wybrane europejskie seriale, dokumenty i krótkie metraże – to znaki rozpoznawcze stacji, które sprawią, że każdy, kto włączy Ale kino+, poczuje się, jakby przez chwilę był na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes lub zbliżył się do gwiazd na Berlinale, informuje nadawca.
 

20. urodziny Ale kino+ to dla nas bardzo wyjątkowy moment, który chcemy uczcić razem z naszymi wiernymi widzami. Przez te 20 lat kanał Ale kino+ dostarczał widzom wielu emocji i niezapomnianych chwil. Naszym nadrzędnym celem w kreowaniu polityki programowej Ale kino+ jest dostarczanie rozrywki filmowej i serialowej na najwyższym poziomie. Jednym z pierwszych filmów emitowanych na antenie Ale kino+ był kultowy „Obywatel Kane” w reżyserii Orsona Wellesa i podobnym akcentem – czyli emisją kultowych filmów i seriali – chcemy uczcić okrągłe urodziny Ale kino+. W kwietniu m.in. wyemitujemy premierowo pierwszy sezon serialu „Belfer”, a także całą serię filmów „Obcy”. Korzystając z tej okazji, chcielibyśmy podziękować wszystkim wiernym widzom kanału Ale kino+, za to, że są z nami od 20 lat.

- powiedział Jakub Szurmiej, dyrektor kanałów filmowych platformy nc+.

Serial „Belfer” zyskał już miano kultowego, a finał pierwszego sezonu śledziło blisko pół miliona widzów. Produkcja została wręcz uznana za zjawisko kulturowe i okrzyknięta Wydarzeniem Roku 2016 w plebiscycie Bestsellery Empiku. Miłośnicy seriali kryminalnych nie zawiodą się – dzięki Ale kino+ powrócą do Dobrowic, by śledzić losy szukającego prawdy belfra. „Belfer” jest pierwszym polskim serialem kryminalnym, który zostanie pokazany na antenie Ale kino+.

„Belfer” 2016, reż. Łukasz Palkowski („Bogowie”)
Śmierć młodej dziewczyny wstrząsa lokalną społecznością. W tym samym czasie w Dobrowicach zjawia się Paweł Zawadzki. Kim jest? Dlaczego nauczyciel z renomowanej warszawskiej szkoły podejmuje pracę na prowincji? Paweł rozpoczyna własne śledztwo. W obliczu zbrodni nie ma miejsca na półprawdy. Jednak, chociaż wszyscy się tu znają i wiedzą o sobie wszystko, Pawłowi nikt nic nie powie. Belfer zostaje sam.
W roli głównej: Maciej Stuhr. Scenariusz: Jakub Żulczyk („Ślepnąc od świateł”), Monika Powalisz. Obsada: Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Paweł Królikowski, Piotr Głowacki, Robert Gonera, Sebastian Fabijański, Katarzyna Dąbrowska oraz aktorzy młodego pokolenia: Józef Pawłowski, Mateusz Więcławek, Patryk Pniewski, Aleksandra Grabowska, Paulina Szostak. Oryginalna produkcja CANAL+.
PREMIERA: niedziela, 7 kwietnia, godz. 20:10 (odcinki 1, 2)

Kolejne odcinki:
- 14 kwietnia (niedziela), godz. 20:10 (odcinki 3.4)
- 21 kwietnia (niedziela), godz. 20:10 (odcinki 5,6)
- 28 kwietnia (niedziela), godz. 20:10 (odcinki 7,8)
- 5 maja (niedziela), godz. 20:10 (odcinki 9,10)

Z okazji 20. urodzin stacji widzowie Ale kino+ w kwietniu zobaczą film science fiction wszech czasów. Zapoczątkował on pierwszą amerykańską serię, w której główną, heroiczną rolę gra kobieta (rewelacyjna Sigourney Weaver w roli Ripley). Pierwszy „Obcy” z 1979 roku zgarnął Oscara® za najlepsze efekty specjalne, a w 2002 r. został uznany przez Bibliotekę Kongresu USA za „znaczący kulturowo” i jest specjalnie chroniony i przechowywany w Narodowym Rejestrze Filmowym. Do tego American Film Institute umieścił produkcję na siódmym miejscu na liście najlepszych filmów w gatunku science-fiction, a opiniotwórczy magazyn filmowy „Empire” uplasował „Obcego - 8. pasażera Nostromo” na 33. pozycji zestawienia najlepszych filmów wszech czasów.

„Obcy - 8. pasażer Nostromo” („Alien”) 1979, reż. Ridley Scott
Kosmos. Odległy wszechświat. Grupa siedmiorga członków załogi przebywa w stanie hibernacji. Ich sen przerywa sygnał S.O.S. nadawany z planety LV-240. Kapitan Dallas (Tom Skeritt), dowódca statku, zarządza zejście na niezbadaną planetę w ramach akcji ratunkowej. Jeden z członków załogi, niejaki Kane (John Hurt), zostaje zaatakowany przez nieznane stworzenie, który rzuca mu się na twarz i zaciska wokół szyi. Załoga zabiera Kane'a na pokład. Od tej chwili ich podróż przeradza się koszmar. Sygnał S.O.S. nadawany z nieznanej planety okazuje się ostrzeżeniem, lecz już za późno... Załoga otrzymuje nowego, niechcianego pasażera, ósmego pasażera "Nostromo".
W roli głównej: Sigourney Weaver („Avatar”, „Goryle we mgle”)Obsada: Tom Skerritt („MASH”, „Top gun”), Ian Holm („ Piąty element”, “Władca pierścieni: Drużyna Pierścienia”), John Hunt („Miłość i śmierć na Long Island”).
PREMIERA: poniedziałek, 1 kwietnia, godz. 20:10

„Obcy - decydujące starcie” („Aliens”) 1986, reż. James Cameron
Po 57 latach dryfowania w przestrzeni kosmicznej oficer Ellen Ripley (Sigourney Weaver) zostaje odnaleziona. Na stacji dowiaduje się, że "firma" wysłała dużą grupę kolonistów na planetę, z której załoga Nostromo wniosła na pokład obcego. Przerażona próbuje interweniować, jednak bez skutku, gdyż nikt jej nie wierzy. Kiedy wydaje się, że wszystko wraca do normy, z bazy osadników przestają nadchodzić wiadomości. Oficer Ripley wyrusza wraz z oddziałem komandosów i pracownikiem "firmy" na planetę. To, co tam zastają, nie śniło im się w najgorszych koszmarach...
Obsada: Sigourney Weaver, Michael Biehn („Twierdza”, „Terminator”), Paul Reiser (“Whiplash”, “Stranger things”).
PREMIERA: poniedziałek, 8 kwietnia, godz. 20:10

„Obcy 3” („Alien³), 1993, reż. David Fincher
Fiorina 161, zakażona przez wszy planeta, na której znajduje się więzienie pod zaostrzonym rygorem dla najgorszych złoczyńców. W tę zdominowaną przez mężczyzn komunę wkracza porucznik Ripley (Sigourney Weaver), a wraz z nią nieprzyjazny gość. Kolejny raz Ripley staje przeciw śmiertelnemu wrogowi, ale tym razem pozbawiona wszelkich zdobyczy techniki czy jakiejkolwiek broni, uzbrojona jedynie w umysł.
Obsada: Sigourney Weaver, Charles S. Dutton (“Kto zabił ciotkę Cookie?”, “Gothika”), Charles Dance („Gra o tron”).
PREMIERA: poniedziałek, 15 kwietnia, godz. 20:10

„Obcy: Przebudzenie” („Alien: Resurrection”) 1997, reż. Jean-Pierre Jeunet
Czwarty film z serii o Obcym. Akcja toczy się na stacji kosmicznej Aurgia w dwieście lat po wydarzeniach przedstawionych w "Obcym 3". Grupa naukowców dokonuje eksperymentu i klonuje Ellen Ripley (Sigourney Weaver) wraz z przerażającym płodem w jej łonie. Tymczasem na stację przylatuje statek z zahibernowanymi na pokładzie ludźmi, których naukowcy z Aurgi wykorzystują jako nosicieli zarodków obcych. Nikt nie zdaje sobie sprawy, co dzieje się w laboratoriach. W wyniku zamieszania eksperyment wymyka się spod kontroli, a obcy mnożący się z zastraszającą szybkością dziesiątkują załogę. Pozostali przy życiu mają bardzo mało czasu by zapobiec katastrofie, zwłaszcza, że Aurgia kierowana jest autopilotem w stronę Ziemi. Jedyną osobą, która może znaleźć wyjście z sytuacji jest Ripley (Sigourney Weaver). Nikt tak jak ona nie rozumie obcych, zwłaszcza, że w wyniku klonowania nabyła ich cechy.
Obsada: Sigourney Weaver, Winona Ryder („Sok z żuka”, “Przerwana lekcja muzyki”), Dominique Pinon („Amelia”, „Delicatessen”).
PREMIERA: poniedziałek, 22 kwietnia, godz. 20:10

26 KWIETNIA – DZIEŃ „OBCEGO” W ALE KINO+
Dla widzów o mocnych nerwach i wielbicieli binge-watchingu, stacja Ale kino+ przygotowała maraton „Obcego”.
Wszystkie kultowe części do zobaczenia w jeden piątkowy wieczór, 26 kwietnia:
  • „Obcy - 8. pasażer Nostromo” , godz. 20:10
  • „Obcy - decydujące starcie”, godz. 22:10
  • „Obcy 3”, godz. 0:10
  • „Obcy: Przebudzenie”, godz. 2:10


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...