reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Międzynarodowy Dzień Teatru w TVN Fabuła

dodano: 2019-03-27 12:42 | aktualizacja: 2019-03-27 14:15
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVN

TVN Fabuła 27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji TVN Fabuła przygotowała dla swoich widzów wyjątkową propozycję – o 21:55 film dokumentalny „Voyage, voyage”, powstały z okazji jubileuszu 70-lecia krakowskiej PWST, następnie „Wesele”, czyli nagranie jednego z najsłynniejszych polskich utworów dramatycznych w wykonaniu wybitnych absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Będzie to niezapomniane spotkanie ze sztuką na najwyższym poziomie.

Międzynarodowy Dzień Teatru TVN Fabuła


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak wyglądały kiedyś egzaminy wstępne? Dlaczego Mikołaj Grabowski został wówczas głęboko zraniony? Kto musiał udawać grubą czarnoskórą niańkę śpiewająca bluesa, a komu kazano kląć? „Voyage, voyage” to spotkanie z wybitnymi absolwentami i osobistościami szkoły teatralnej w Krakowie, którzy zdradzą z jakimi nadziejami do niej przychodzili, co od szkoły „dostali”, a o co się „rozbili”,  jak ich to miejsce kształtowało, zmieniło.

Magdalena Cielecka wspomni swoje próby teatralne w garnku na głowie, ale też łzy i momenty przełamywania się. Grzegorz Jarzyna nazwie PWST kotłem, z którego człowiek wychodzi silnie uzbrojony ideologicznie. Krystian Lupa udowodni, że szkoła jest warsztatem pierwszych kroków,  Jerzy Stuhr, Dorota Segda i Jerzy Trela wyłożą swoją definicję aktorstwa, a Jan Peszek, Anna Radwan i Dawid Ogrodnik zdradzą metody pracy ze studentami.

Nieczęsto zdarza się, by tak wielu wybitnych artystów spotkało się na jednej scenie. Magdalena Cielecka, Jan Peszek, Maja Ostaszewska, Anna Cieślak, Magdalena Boczarska,  Marian Dziędziel, Magdalena Popławska, Jacek Poniedziałek, Jerzy Stuhr to tylko niektórzy z osiemdziesięciu absolwentów krakowskiej uczelni, którzy wspólnie wystąpili w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego. Spektakl został przygotowany z okazji jubileuszu Krakowskiej Szkoły Filmowej. TVN Fabuła pokaże go 27 marca o 23:00. Będzie to pierwsza telewizyjna emisja tego wydarzenia.

Zanim świat zachwycił się nimi w „Zimnej wojnie” wystąpili wspólnie na krakowskiej scenie – Tomasz Kot oraz Joanna Kulig udowadniają, że również na deskach teatru stanowią idealny duet. Anna Seniuk i Jan Nowicki swoimi interpretacjami bohaterów demonstrują najwyższy poziom umiejętności aktorskich. Krzysztof Globisz pojawia się na scenie wśród aplauzu publiczności oraz obsady zgromadzonej na scenie. Inscenizacja przygotowana przez Dorotę Segdę wypełniona jest wyjątkowymi momentami, które wywołają śmiech, wzruszenie i zachwyt każdego miłośnika sztuki filmowej i teatralnej.

TVN Fabuła zaprasza na Międzynarodowy Dzień Teatru do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.
  • „Voyage, voyage”, 27 marca, środa, 21:55
  • „Wesele”, 27 marca, środa, 23:00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 719 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...