reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Bitwy starożytności” w maju na History

dodano: 2019-04-23 13:12
autor: Jakub Sulisz | źródło: History

Bitwy starożytności History Maj w kanale History upłynie pod znakiem poszukiwania skarbów! We wtorki na tapecie będzie legendarne „Złoto Generała Yamashity”. Szukać będziemy także „Zaginionego złota konfederatów”, a „Królowie retro-elektro” odkryją, jakie technologiczne perełki można znaleźć na targach antyków. History 2 z kolei przeniesie nas o całe tysiąclecia wstecz - dowiemy się, gdzie można znaleźć ślady „Starożytnych kosmitów”, poznamy „Zaginione światy” i dowiemy się, jak przed naszą erą wyglądały wojny dzięki programowi „Bitwy starożytności”. 

Bitwy starożytności History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Złoto Generała Yamashity
Program „Złoto generała Yamashity” odkrywa jedną z największych tajemnic II wojny światowej. Gdy alianci nadciągali na wschód w 1945 roku, japońskie oddziały dowodzone przez tamtejszego generała -Yamashitę - miały ukryć na Filipinach skarby warte fortuny. Na kosztowności miało składać się złoto, biżuteria i bezcenne artefakty skradzione innym narodom. Teraz grupa amerykańskich poszukiwaczy podąża tropem wskazanym przez świadka, który twierdzi, że widział na własne oczy, jak żołnierze Yamashity ukrywali ogromną liczbę skrzyń. Mieli zakopać skarb w tunelach, a następnie zabezpieczyć wejścia detonując materiały wybuchowe i podkładając bomby-zasadzki. Ekipa musi teraz odszyfrować kod pozostawiony przez sekretne stowarzyszenie, by uniknąć pułapek i odkryć legendarny skarb.
We wtorki, od 7 maja o 21:00 w History

Zaginione złoto konfederatów
Arcypopularny cykl „Klątwa Wyspy Dębów”. jeden z przebojów kanału History, sprawił, że do Rickiego i Marty’ego Lagina zgłaszają się poszukiwacze skarbów z całego świata, którzy podsuwają im tropy i proszą o porady. Kilka miesięcy temu Kevin Dykstra z Michigan opowiedział Marty’emu o zagadce na miarę Wyspy Dębów. Dykstra wraz ze swymi braćmi Jamesem i Markiem pasjonuje się historią narodowego skarbu, która sięga czasów wojny secesyjnej. W 1865 r. żołnierze Unii z Michigan wytropili Jeffersona Davisa, pokonanego prezydenta konfederatów, zanim ten zdążył opuścić kraj. Podobno skonfiskowali mu wówczas coś bardzo cennego i przeszmuglowali to pociągiem na północ. Później zakopali lokomotywę, by zamaskować ślady (te jednak Kevinowi udało się odnaleźć), i zaczęli się kłócić o tajemniczy skarb. Jego część jakoby umieszczono w wagonie spuszczonym na barkę, która zatonęła na jeziorze Michigan.

Inna część może się znajdować w labiryncie tuneli pod Michigan, reszta zaś została rzekomo ukryta w stanie Utah, w jaskini człowieka, który popełnił samobójstwo. Kevin wierzy, że zdoła odnaleźć zakopany pociąg, zdobył też pozwolenia na podwodne poszukiwania w odpowiednim rejonie jeziora Michigan. Równocześnie bada tropy w Utah i Michigan, w bankach, w których mogą spoczywać pozostałości skarbu, oraz w różnych powiązanych ze sobą miejscach na amerykańskim południu. Czy to wszystko jest częścią wielkiego spisku i stanowi ogniwo łączące zabójstwo Abrahama Lincolna z pojawieniem się w Ameryce superbogaczy, którzy z czasem przejęli w niej władzę? Prawda jest złotem.
W środy, od 22 maja o 22:00 w History

Królowie retro-elektro
Gospodarzami nowego programu są Bohus Blahut i Shaun Hatton, którzy przemierzają Północną Amerykę w poszukiwaniu starego sprzętu elektronicznego, na którym można zarobić. Celem ich łowów są takie XX-wieczne skarby jak pierwsza gra wideo, dawne szafy grające czy komputer Apple I. W nadziei na znalezienie atrakcyjnych przedmiotów z przeszłości Bohus i Shaun odwiedzają zagracone szopy, wyprzedaże likwidacyjne i aukcje staroci na głębokiej prowincji. W każdym z odcinków obserwujemy jak polują na „rzadkie, dziwne i wywołujące nostalgię” urządzenia, wyszukują najcenniejsze egzemplarze i współpracują z kolekcjonerami, by usprawnić sprzedaż swoich znalezisk. Zaczynając 14-odcinkową podróż po kontynencie w punkcie zajmującym się recyklingiem zużytego sprzętu komputerowego w Los Angeles, a kończąc ją na pchlim targu w wiejskich rejonach Nowej Szkocji, będziemy świadkami niezwykłej wyprawy łączącej pasję poszukiwawczą bohaterów z ich nietuzinkowym poczuciem humoru.
W poniedziałki i wtorki, od 27 maja w History
 

Starożytni kosmici
Twórcy serii poszukują śladów kosmitów na Ziemi, które zostawiali przez ostatnie 75 milionów lat: od epoki dinozaurów, przez starożytny Egipt, po współczesną Amerykę. Zbadają dokumenty historyczne i dzieła sztuki sugerujące spotkania z pozaziemską cywilizacją, a także współczesne doniesienia o obserwacjach tajemniczych obiektów na niebie. Spróbują potwierdzić wiarygodność tych źródeł i zbadają ich wpływ na nasz świat, szczególnie na rozwój techniki.
We wtorki o 21:00 w History 2

Zaginione światy
Od zamku prawdziwego hrabiego Drakuli, aż po supermiasto Adolfa Hitlera - historia zna liczne świątynie, twierdze, zaginione cywilizacje i sekretne światy, wspomnienie o których zatarł czas. Grupa badaczy i inżynierów podjęła próbę odszukania tropów, które dostarczyłyby nam wiedzy o dawnych osiągnięciach budowlanych, technologicznych i kulturowych. Celem misji ekspertów jest odtworzenie tych miejsc z wykorzystaniem najnowszych technik wizualnych.  Efekty szeroko zakrojonych prac archeologicznych i nowoczesne urządzenia graficzne przybliżą nam starożytne kultury i cywilizacje od starożytnego Egiptu po zaginioną Atlantydę
W poniedziałki o 21:00 w History 2
 

Bitwy starożytności
Starożytni wojownicy nie mieli ksiąg, z których mogliby czerpać wiedzę, ani historycznych doświadczeń. Dla nich wojna oznaczała przygodę, której finał mógł zdecydować o przyszłych losach całych cywilizacji. Serial odkrywa prawdy i mity dotyczące dawnych herosów i ich wrogów. Dawne bitwy, prezentowane w stylu współczesnego dokumentalnego obrazu „Trzystu walecznych”, przybliżają widzom bohaterów i strategie wojskowe starożytnych walk. Dzięki współpracy z twórcami odpowiedzialnymi za stronę graficzną i efekty specjalne „Trzystu walecznych”, serial ma wygląd ekscytującej, pełnej energii powieści graficznej. Kolejne odcinki podejmują takie tematy jak Aleksander Wielki, Spartanie i Ateńczycy, Abraham, król Dawid, faraon Totmes III i Hannibal. Najnowocześniejsze techniki animacyjne w połączeniu z wypowiedziami historyków specjalizujących się w starożytnej wojskowości czynią ten ośmioodcinkowy serial fascynującą opowieścią o takich przywódcach jak Hannibal, Juliusz Cezar, Dawid czy Aleksander, a także stosowanej przez nich broni i strategii.
W czwartki o 21:00, od 30 maja w History 2


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...