reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polski i międzynarodowy karting w Motowizji

dodano: 2019-05-02 13:58
autor: Jan Borejko | źródło: Motowizja.pl

Karting-Motowizja-360px.jpg Już 4 i 5 maja na torze Kartodromie Bydgoszcz odbędzie się pierwsza runda Kartingowych Mistrzostw Polski. Relację z zawodów fani będą mogli zobaczyć na antenie Motowizji. Kolejną nowością stacji w tym sezonie są podsumowania zmagań w ramach CIK-FIA Karting Championship na poziomie Mistrzostw Europy i Świata.

Karting-Motowizja-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szukając następcy Roberta Kubicy

Obecnie w Polsce funkcjonują dwie serie kartingowe – ROTAX Max Challenge Poland i ROK Cup Poland. Obie startują razem dwukrotnie podczas zawodów, które decydują w czyje ręce trafią najwyższe krajowe laury. Pośród wielu zawodników, którzy przewinęli się przez polskie tory kartingowe, byli między innymi Robert Kubica, jedyny pochodzący z Polski zwycięzca wyścigu Grand Prix Formuły 1 oraz Karol Basz, który w 2015 roku został kartingowym mistrzem świata. Relacja z zawodów kartingowych w Bydgoszczy już 14 maja o godz. 20:00 w Motowizji

Pierwsze kroki przyszłych gwiazd sportu motorowego

Karting stanowi podstawę kariery wszystkich najważniejszych kierowców wyścigowych. To właśnie od tych zawodów zaczynali Lewis Hamilton, Ayrton Senna czy Michael Schumacher. Obecnie w Formule 1 startują wyłącznie zawodnicy, którzy mają za sobą przeszłość na wózkach kartingowych. Z roku na rok wzrasta ilość osób, które postanawiają spróbować swoich sił w tej dyscyplinie licząc, że to właśnie oni są przyszłymi mistrzami Polski, Europy i świata. 

Głęboko wierzę, że poprzez obecność zawodów takich jak Kartingowe Mistrzostwa Polski na naszej antenie, pomagamy w rozwoju tego sportu – powiedział Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Chcielibyśmy, aby w przyszłości Polska miała ogromną ilość kierowców, którzy sławią nasz kraj na międzynarodowych arenach. Poprzez emitowanie i promowanie polskiego kartingu możemy sprawić, że więcej osób zacznie startować i będziemy mieli jeszcze większe szanse na wyłowienie diamentów sportu motorowego. 


Największe młode talenty na antenie Motowizji

Motowizja od lat pokazuje na swojej antenie najważniejsze serie juniorskie na świecie. W tym roku, oprócz mistrzostw kartingowych, widzowie będą mogli oglądać podsumowania rund Formula Regional European. Jest to nowa seria wyścigowa, która funkcjonuje jako europejskie mistrzostwa Formuły 3. W całym sezonie startować będą m.in.: Enzo Fittipaldi, wnuk byłego mistrza świata Formuły 1 Emersona Fittiapldiego, David Schumacher, bratanek Michaela Schumachera, oraz Sophia Floersch, jedna z najbardziej utalentowanych obecnie kobiet w motosporcie.


Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 mln Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Opticum AX1000+ LTE

Wysokiej jakości telewizyjna antena UHF marki Opticum. Zaprojektowana specjalnie do...

69 zł Więcej...

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

599 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

850 zł Więcej...
reklama