reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ kupuje właściciela platformy Skylink

dodano: 2019-05-27 23:11 | aktualizacja: 2019-05-28 10:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: Vivendi/Canal+ Group/satkurier.pl

Canal-plus-m7-group-fuzja-360px.jpg Vivendi, właściciel Grupy Canal+, a przez to także polskiej platformy nc+, ogłosił, że ta francuska grupa kupuje luksemburskiego operatora medialnego M7 Group, który obsługuje m.in. platformę satelitarną Skylink na rynkach czeskim i słowackim. Dzięki temu przejęciu, Canal+ rozszerzy swoją działalność na 7 nowych rynków pay-tv w Europie, a jego baza będzie liczyła łącznie 20 mln abonentów.

Canal+ Groupe
Canal-plus-m7-group-fuzja-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grupa Canal+ ogłosiła przejęcie M7 Group, jednej z największych w Europie niezależnych firm płatnej telewizji. M7 Group działa w szczególności w krajach Beneluksu oraz w Europie Środkowej. Właścicielem M7 Group jest Astorg, wiodący europejski fundusz private equity. Przejęcie to będzie podlegać zatwierdzeniu przez europejskie organy regulacyjne.

Canal+ jest operatorem pay-tv we Francji, Polsce i Szwajcarii, podczas gdy M7 Group zapewnia płatną telewizję w Holandii, Belgii, Czechach, na Słowacji, w Austrii, a dzięki niedawnej akwizycji także na Węgrzech i w Rumunii po nabyciu UPC DTH (platformy satelitarne freeSAT, UPC Direct, Focus Sat). Do marek M7 Group należą: Skylink, Canal Digitaal, Diveo, TéléSAT, TV Vlaanderen, HD Austria, M7 Deutschland i Online.nl.

Grupa M7 jest dystrybutorem lokalnych i międzynarodowych kanałów za pośrednictwem platform satelitarnych i OTT. Łącznie M7 ma ponad 3 mln abonentów, z czego 800 tys. pakietu podstawowego.

Canal+ zapłaci za M7 Group nieco ponad 1 mld euro z obrotem ponad 400 mln euro i rosnącą rentownością dla Grupy Canal+ i Vivendi.

Canal+ inwestuje ponad 3 mld euro rocznie w produkcję treści. Grupa z powodzeniem zainwestowała we własne treści (Création Originale), produkując uznane na całym świecie seriale. Studiocanal jest ważnym graczem w produkcji europejskich filmów i seriali z obecnością w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i Skandynawii. Jest także właścicielem największej na świecie biblioteki filmowej z ponad 6000 tytułów międzynarodowych.

Ten zakup umożliwi Grupie Canal+, która ma klientów we Francji, Szwajcarii i Polsce, na znaczącą ekspansję na nowe europejskie kraje z 36 mln gospodarstw domowych z prawie 90 mln mieszkańców ogółem.

Po zamknięciu transakcji Grupa Canal+ będzie miała blisko 20 mln abonentów na całym świecie, w tym 12 mln w Europie.

Na razie brak szczegółów dotyczących ewentualnych zmian co do transmisji z satelitów oraz wykorzystania takich czy innych systemów dostępu warunkowego. Na to jest jeszcze zbyt wcześnie, ale z czasem jakaś optymalizacja na pewno nastąpi.

Maxime Saada, prezes Grupy Canal+, powiedział:

Jesteśmy szczególnie zadowoleni z tego projektu przejęcia zrealizowanego dzięki pełnemu wsparciu ze strony Vivendi. Transakcja pozwoli Grupie Canal+ mieć 20 mln abonentów na całym świecie. Nasza globalna baza abonentów prawie się podwoi w ciągu 5 lat, z wyraźnym przyspieszeniem od 2015 r. To duże przejęcie wzmocni naszą zdolność dystrybucyjną i szerzej rozpowszechni zawartość naszego katalogu i nasze działania produkcyjne w Europie.

Jacques du Puy, dyrektor generalny Canal+ International, powiedział:

Dzięki sile udziałowca Astorg i jego zespołu zarządzającego, M7 stała się jednym z największych niezależnych operatorów płatnej telewizji w Europie. Jestem zadowolony z tej umowy. Połączą się talenty zespołów menedżerów Canal+ i M7, zarówno co do doskonałej jakości, jak przyspieszenia naszego międzynarodowego wzrostu. Nasze działania będą obejmowały 40 krajów z 3 centrami w Europie, Afryce i Azji.


Źródło: vivendi.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

469 zł Więcej...