reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Aż trzy cykle filmowe w lipcu na TNT

dodano: 2019-06-10 16:25
autor: Jakub Sulisz | źródło: TNT

TNT Armageddon W lipcu kanał TNT wyświetli aż trzy cykle filmowe: „Dramatyczne piątki”, „Komedie na lato” i Wielkie kino”, a w mich takie filmy jak „Legalna blondynka”, „Krzyk”, „Troja”, czy „Aż poleje się krew”.

TNT Za wszelką cenę


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
DRAMATYCZNE PIĄTKI
W każdy piątek o godz. 21:00

05.07 – Niebezpieczny umysł
12.07 – Aż poleje się krew
19.07 – Za wszelką cenę
26.07 – Wzgórze nadziei 

Pierwszym filmem, jaki wyświetli stacja TNT w ramach lipcowego cyklu „Dramatyczne piątki”, będzie „Niebezpieczny umysł”. Producent telewizyjny, Chuck Barris (Sam Rockwell), odnosi imponujące sukcesy zawodowe. Jego hit „The Dating Game” to jeden z najczęściej oglądanych programów w historii, co cieszy jego pracodawców. Nikt jednak nie jest świadomy tego, że ulubieniec widzów to jednocześnie tajny zabójca, który u szczytu swojej popularności został zwerbowany przez CIA i przeszkolony, by zostać agentem – tak przynajmniej twierdzi on sam.


Bohater filmu „Aż poleje się krew”, poszukiwacz srebra i ropy, Daniel Plainview (Daniel Day-Lewis) przeprowadza się do Kalifornii, w której nie brakuje złóż i kopalni. Mężczyzna kreuje bardzo wiarygodny wizerunek człowieka rodzinnego, któremu można zaufać. Przekonuje on lokalnych właścicieli ziemskich do sprzedaży cennych gruntów za niewielkie pieniądze. Bohater z powodzeniem utrzymuje swój świetnie prosperujący biznes do momentu, gdy na jego drodze staje pewien podejrzliwy lokalny kaznodzieja Eli Sunday (Paul Dano).

„Za wszelką cenę” przedstawia historię trenera Frankiego Dunna (Clint Eastwood), rozpaczającego z powodu córki, która nie chce utrzymywać z nim kontaktu. Niespodziewanie do życia mężczyzny wkracza młoda zdolna bokserka Maggie Fitzgerald (Hilary Swank), która jest zdeterminowana, by przekonać doświadczonego nauczyciela, że nadaje się na ring i rywalizację z najlepszymi.

Cykl zamknie film „Wzgórze nadziei”. Ta opowiadająca o miłości i oddaniu historia rozgrywa się w czasach amerykańskiej wojny domowej. Ranny żołnierz Konfederacji, Inman (Jude Law), ucieka ze swojej jednostki. Dezerter podróżuje przez południe, by powrócić do żony, Ady (Nicole Kidman), która pod jego nieobecność zajmuje się farmą. W codziennych pracach wspiera ją tajemnicza Ruby (Renée Zellweger), którą do pomocy przysłał zatrwożony sąsiad.
 

KOMEDIE NA LATO
W każdą sobotę lipca

06.07, godz. 12:45 - Dziś 13, jutro 30
06.07, godz. 17:10 - Legalna blondynka
13.07, godz. 12:05 - Starsza pani musi zniknąć
13.07, godz. 13:50 - Akademia Policyjna

Jak głosi znane powiedzenie – śmiechu nigdy za wiele! Każdego bawi co innego, dlatego latem TNT przedstawi swoim widzom całą gamę zabawnych propozycji filmowych. Wśród zaproponowanych produkcji znajdą się komedie romantyczne, komedie akcji i familijne. „Dziś 13, jutro 30” to lekka i przyjemna komedia z Jennifer Garner w roli głównej. Trzynastoletnia Jenna Rink marzy o tym, by być piękną, dorosłą kobietą, która nie musi zmagać się już z nastoletnimi problemami oraz złośliwością rówieśniczek. Któregoś ranka bohaterka budzi się nie jako podlotek, lecz niezwykle atrakcyjna 30-latka. Jenna każdego dnia coraz lepiej odnajduje się w nowej roli.

Kolejną wakacyjną komedią w TNT będzie „Legalna blondynka”. Życie pięknej i bogatej Elle wydaje się iście bajkowe – ma wszystko, o czym marzy. Niespodziewanie jednak zrywa z nią jej przystojny, zamożny i inteligentny chłopak. Po tym, jak dostał się na studia prawnicze stwierdza, że dziewczyna nie jest dla niego wystarczająco błyskotliwa. Młoda skrzywdzona kobieta postanawia odzyskać ukochanego i udowodnić wszystkim, że studia na Harvardzie są w zasięgu jej możliwości.

Młode małżeństwo w komedii „Starsza pani musi zniknąć” marzy o kupnie własnego mieszkania. Zabawne perypetie Alexa (Ben Stiller) i Nancy (Drew Barrymore) zaczynają się, gdy już po wybraniu apartamentu poznają lokatorkę z górnego piętra. Tytułowa starsza pani okazuje się na tyle uciążliwa i natrętna, że zamienia życie sąsiadów w piekło. Małżeństwo będące na skraju załamania nerwowego postanawia się jej pozbyć. Pani Connelly nie jest jednak tak bezradna, jak sądzą. 

Zmiany zasad rekrutacji do szkoły policyjnej powodują napływ wielu chętnych, niekoniecznie nadających się na przedstawicieli władz. Niektórzy z dowództwa akademii starają się utrudniać rekrutom wykonywanie zadań oraz uprzykrzyć im życie. Młodzi adepci jednak nie poddają się tak łatwo! W kultowej komedii „Akademia Policyjna” obok Steve’a Guttenberga można zobaczyć młodziutką Kim Cattrall, znaną z serialu „Seks w wielkim mieście”. 
 

WIELKIE KINO
W każdą środę o godz. 21:00 

03.07 - Łzy słońca
10.07 - Krzyk
17.07 - Armageddon
24.07 - Ocean’s 13
31.07 - Troja

W lipcowe środy kanał TNT w ramach „Wielkiego kina” zaprezentuje wybitnie zrealizowane produkcje filmowe. Cykl rozpocznie się obrazem „Łzy słońca”. Odtwórca głównej roli, Bruce Willis, jako porucznik A. K. Waters otrzymuje misję ewakuowania amerykańskiej lekarki z obozu uchodźców w Nigerii. Doktor Lena Fiore Kendricks, grana przez piękną Monicę Bellucci, nie zamierza opuszczać kraju owładniętego wojną domową bez swoich pacjentów. Porucznik, dowodząc niewielką grupą żołnierzy, decyduje się podjąć ryzyko i uratować panią doktor wraz z jej podopiecznymi. 

Na ekranach zagości też jeden z najbardziej znanych filmów grozy, wyprodukowany w 1996 r. – „Krzyk”. W małym amerykańskim miasteczku dochodzi do serii okrutnych morderstw. Najpierw ginie jedna z uczennic miejscowego liceum, a następnie jej chłopak. Sprawcą brutalnych zabójstw jest ta sama osoba, która najpierw dręczy swoje ofiary rozmowami telefonicznymi. Osamotniona i przerażona ostatnimi wydarzeniami Sidney Prescott (Neve Campbell) zaczyna podejrzewać swojego chłopaka.

Tydzień później TNT zaprezentuje kino katastroficzne z plejadą gwiazd w rolach głównych. W „Armageddonie” w reżyserii Michaela Baya można podziwiać m.in. takich aktorów, jak: Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Steve Buscemi oraz Owen Wilson. Światu grozi zderzenie z wielką asteroidą, dlatego szef NASA rekrutuje grupę fachowców w dziedzinie wiertnictwa. Ich zadaniem jest zniszczyć nadciągające zagrożenie – zrobić odwiert i wysadzić asteroidę. Po przejściu przyspieszonego szkolenia Harry wraz ze swoją ekipą wyrusza na niebezpieczną misję ratowania planety. 

W kolejną środę widzowie będą mieli okazję obejrzeć komedię kryminalną „Ocean’s 13”, w której spotykają się znakomici aktorzy: George Clooney, Brad Pitt oraz Matt Damon. Tym razem Danny Ocean chce wyrównać rachunki z jednym z właścicieli kasyn w Las Vegas, Willym Bankiem (Al Pacino), który oszukał jego przyjaciela Reubena Tishkoffa. Zgrana ekipa dobiera nowych wspólników, opracowuje plan z najdrobniejszymi detalami i przygotowuje się do kolejnego skomplikowanego skoku. 

Cykl emitowany w TNT zamknie superprodukcja „Troja” z 2004 r. Film jest ekranizacją epopei Homera i opowiada o dziejach starożytnej Grecji, kiedy Parys, książę Troi, porywa piękną Helenę, żonę Menelaosa, króla Sparty. Agamemnon, brat króla, gromadzi liczne wojsko, by odbić Helenę. Kierują nim także inne pobudki – jest chciwy i żądny władzy. Na polu walki wśród Greków wyróżnia się jeden wojownik – zuchwały i niepokonany Achilles (Brad Pitt). 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Nakładka dachówka z wpustem - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

115 zł Więcej...