reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CBS Corp. i Viacom bliskie połączenia

dodano: 2019-06-22 13:34
autor: RO | źródło: mediasat.info/wsj.com

CBS Corp Koncern CBS Corp. przygotowuje się do złożenia oferty dla siostrzanej firmy medialnej Viacom. Mówi się o tym w najnowszej publikacji Wall Street Journal. 14 czerwca br. członkowie zarządu CBS zebrali się, aby przedyskutować możliwość połączenia obu firm.

Viacom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ta wiadomość może się okazać finalnym akordem w długim dramatycznym eposie wokół zakupu Viacom przez CBS. Oferta może nadejść w najbliższych tygodniach. Przeszkody obejmują ustalanie ceny transakcji kapitałowej i wybór nowego zespołu kierowniczego.

Szczegóły możliwej transakcji nie są jeszcze w pełni znane, ale według plotek, dyrektor generalny Viacom, Robert Bakish, jest głównym kandydatem na stanowisko szefa połączonej firmy.

Podział firm nastąpił w 2006 roku, jednak w ostatnich latach od czasu do czasu podejmowano nieudane próby zjednoczenia sił. Najbardziej prawdopodobne połączenie było w 2016 roku, ale w grudniu tego samego roku zostało przełożone na czas nieokreślony przez przedstawicieli firmy National Amusements, będącej właścicielem 80% akcji z prawem głosu firm Viacom i CBS.
 
W lutym 2018 r. firmy wznowiły negocjacje, ale znowu zakończyły się niepowodzeniem, co stało się przyczyną powództwa sądowego CBS przeciwko Sumner i Shari Redstone, głównym udziałowcom spółki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 139 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ SE HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD, z DX...

249 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 3m

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...
reklama