reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MultiChoice zwolni 2200 pracowników

dodano: 2019-06-24 10:53
autor: Jerzy Kruczek | źródło: adtv

Multichoice-africa-360px.jpg MultiChoice, obecnie wydzielona firma, która kiedyś była częścią gigantycznego konglomeratu Naspers, chce zmniejszyć zatrudnienie o 2200 pracowników w RPA. Dodatkowo Naspers ogłosił, że przełoży proponowaną europejską ofertę sprzedaży akcji na giełdzie w Amsterdamie o wartości 100 mld dol.. Niewątpliwie to nie jest najlepszy czas na taką ofertę.

Multichoice-africa-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

MultiChoice jest właścicielem panafrykańskich marek dotyczących telewizji cyfrowej - DStv i GOtv. MultiChoice twierdzi, że 2194 utraconych miejsc pracy miałoby miejsce głównie w centrach obsługi klienta i punktach sprzedaży detalicznej.

MultiChoice oświadczyła:

- Nie była to łatwa decyzja, ale w biznesie napędzanym zaawansowanymi technologiami musimy nadal zwiększać wydajność, a jednocześnie być wystarczająco elastyczni, aby dostosować się do zmieniających się potrzeb klientów - cytując prezesa grupy Calvo Mawela.

- Musimy działać zdecydowanie, aby dostosować się do zmian w zachowaniach klientów i konkurencji ze strony ponadprzeciętnych usług - dodał - odnosząc się do konkurencji ze strony takich firm jak Netflix.

 - Jeśli teraz nie zmienimy pozycji, grozi nam całkowite niedopasowanie i zagrozi wszystkim zadaniom.


Plan zwolnień w MultiChoice podlega procesowi konsultacji zgodnie z ustawą o stosunku pracy w Republice Południowej Afryki.

Oczekiwano, że Naspers odroczy planowaną na 17 lipca aukcję akcji na giełdzie w Amsterdamie. Ale z powodu „błędu administracyjnego”, w którym do inwestorów zostały wysłane błędne koperty, co mogło spowodować zamieszanie. Dlatego aukcja akcji Naspers odbędzie się dopiero w sierpniu.

Źródło: advanced-television.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

450 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H

Tania wersja konwertera Universal Monoblock Twin marki Opticum (6 stopni...

79 zł Więcej...

Wzmacniacz sygnału WiFi Xiaomi Repeater 2 z zasilaczem

Xiaomi Mi Wi-Fi Repeater 2 - to urządzenie, które zwiększy...

69 zł Więcej...
reklama