reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MultiChoice zwolni 2200 pracowników

dodano: 2019-06-24 10:53
autor: Jerzy Kruczek | źródło: adtv

Multichoice-africa-360px.jpg MultiChoice, obecnie wydzielona firma, która kiedyś była częścią gigantycznego konglomeratu Naspers, chce zmniejszyć zatrudnienie o 2200 pracowników w RPA. Dodatkowo Naspers ogłosił, że przełoży proponowaną europejską ofertę sprzedaży akcji na giełdzie w Amsterdamie o wartości 100 mld dol.. Niewątpliwie to nie jest najlepszy czas na taką ofertę.

Multichoice-africa-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

MultiChoice jest właścicielem panafrykańskich marek dotyczących telewizji cyfrowej - DStv i GOtv. MultiChoice twierdzi, że 2194 utraconych miejsc pracy miałoby miejsce głównie w centrach obsługi klienta i punktach sprzedaży detalicznej.

MultiChoice oświadczyła:

- Nie była to łatwa decyzja, ale w biznesie napędzanym zaawansowanymi technologiami musimy nadal zwiększać wydajność, a jednocześnie być wystarczająco elastyczni, aby dostosować się do zmieniających się potrzeb klientów - cytując prezesa grupy Calvo Mawela.

- Musimy działać zdecydowanie, aby dostosować się do zmian w zachowaniach klientów i konkurencji ze strony ponadprzeciętnych usług - dodał - odnosząc się do konkurencji ze strony takich firm jak Netflix.

 - Jeśli teraz nie zmienimy pozycji, grozi nam całkowite niedopasowanie i zagrozi wszystkim zadaniom.


Plan zwolnień w MultiChoice podlega procesowi konsultacji zgodnie z ustawą o stosunku pracy w Republice Południowej Afryki.

Oczekiwano, że Naspers odroczy planowaną na 17 lipca aukcję akcji na giełdzie w Amsterdamie. Ale z powodu „błędu administracyjnego”, w którym do inwestorów zostały wysłane błędne koperty, co mogło spowodować zamieszanie. Dlatego aukcja akcji Naspers odbędzie się dopiero w sierpniu.

Źródło: advanced-television.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCAM Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 550 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...
reklama