reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

USA: nowa prepaidowa platforma satelitarna [wideo]

dodano: 2019-07-09 22:10 | aktualizacja: 2019-07-09 23:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: hollywoodreporter.com/Orby TV

Orby-TV-platforma-USA-wideo-360px.jpg W USA uruchomiono nową interesującą usługę telewizji satelitarnej. Platforma Orby TV jest pozycjonowana projekt start-upu i jako pierwszą w USA usługę telewizji satelitarnej, działającą zgodnie z modelem pay-as-you-go (z ang. płacisz tylko za to, z czego korzystasz). Orby TV jest skierowana do osób, które nie chcą płacić za cały pakiet usług pay-tv, ale za to co chcą oglądać. To ciekawy trend na rynku amerykańskiej pay-tv.

Orby-TV-platforma-USA-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Orby TV oferuje bezpłatne oglądanie lokalnych kanałów telewizyjnych, a podstawowy pakiet operatora kosztuje 40 dol. miesięcznie. Obejmuje m.in. Nickelodeon, CNN, History, Food Network, TLC, HGTV, Lifetime, AMC i inne. Wśród nadawców dostępnych za pośrednictwem Orby TV są m.in. kanały z oferty Viacom, Discovery i AMC Networks, ale nie ma już kanałów Walta Disneya, Fox i NBCUniversal.

Lista kanałów Orby TV.

Orby TV, to startup z siedzibą w Los Angeles, kierowany przez byłego dyrektora wykonawczego Starz, Michaela Thorntona, na stanowisku dyrektora generalnego, stara się zrobić interes z segmentu rynku płatnej telewizji, na który sektorowi giganci zazwyczaj nie celowali. Mowa o prepaidzie!

Istotnie, więksi operatorzy płatnej telewizji zazwyczaj koncentrują się na usługach szerokopasmowych oraz na klientach, którzy korzystają z wielu usług, ponieważ zapewniają one wyższe średnie przychody na abonenta (ARPU) i niższy wskaźnik odejścia abonentów. Przez to zapominają o prepaidzie, całkowcie go eliminując, jako coś niepotrzebnego, czasami nawet złego!

Opłata abonamentowa za rozszerzony pakiet Orby TV wynosi 50 dol. miesięcznie. Użytkownicy Orby TV za dodatkową opłatą mogą również oddzielnie dołączyć kanały premium: HBO (18 dol. mies.), Cinemax (12 dol. mies.), Starz (9 dol.) i Epix (6 dol.).
 


Firma instaluje antenę satelitarną i antenę do odbioru cyfrowego sygnału naziemnego. Koszt standardowego odbiornika to 100 dol., z funkcją nagrywania programów telewizyjnych - 200 dol. Zakupu można dokonać m.in. w Best Buy.

Szef Orby TV, Michael Thornton (wcześniej prowadził Starz TV) powiedział, że nowa usługa skierowana jest do ludzi zmęczonych drogimi tradycyjnymi płatnymi kanałami telewizyjnymi powyżej 100 dol. Według niego nowa usługa skierowana jest do 30 mln amerykańskich gospodarstw domowych, które nie mają lub nie chcą łączyć się z dostępem szerokopasmowym - napisał The Hollywood Reporter. Thornton zauważa, że ​​abonent Orby TV nie musi zawierać umowy abonenckiej z firmą. Usługa jest typowo prepaidowa. Usługa jest podobna do tego jak korzysta się z kart prepaid w telefonii komórkowej, gdy klient przedpłaca pieniądze na swoje konto przypisane do swojego nr telefonu i otrzymuje odpowiednią ilość usług.

Orby TV korzysta z zaledwie dwóch transponderów satelity Eutelsat 117 West A na pozycji 116.8°W.
Co ciekawe wszystkie kanały z oferty Orby TV są nadawane w HEVC (H. 265) i kodowane w systemie dostępu warunkowego Nagra MA.


Źródło: hollywoodreporter.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

79 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...
reklama