reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Tajemnice II wojny światowej” we wrześniu na History

dodano: 2019-08-15 16:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: History

Tajemnice II wojny światowej History 2 wojna światowa hitler naziści Nazistowska i komunistyczna - te ideologie miały na celu doszczętne wymazanie przeszłości i zaprowadzenie nowego porządku. Czegoś takiego nikt wcześniej nie widział. To był najmroczniejszy rozdział w dziejach ludzkości, całkowity upadek człowieczeństwa. Cykl dokumentalny „Tajemnice II wojny światowej” od 1 września tylko w Telewizji History.

Tajemnice II wojny światowej History 2 wojna światowa hitler naziści


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja History upamiętniając 80. rocznicę ataku nazistowskich Niemiec oraz ZSRR na Polskę we wrześniu przygotowała 40 godzin wyjątkowych dokumentów wojennych w cyklu „Tajemnice II wojny światowej”. Pasmo o II wojnie światowej zostanie również pokazane w 30 krajach Europy, w tym m.in. w Rosji, krajach skandynawskich, Rumunii i na Bałkanach.
 

Po raz pierwszy widzowie w Polsce będą mieli okazję zobaczyć dokumenty o uzależnieniu niemieckich nazistów od narkotyków (Hitler i narkotyki, premiera 1 września), tajemnych konstrukcjach Trzeciej Rzeszy (Tajne bazy Hitlera, premiera 3 września), relacjach ostatnich żyjących żołnierzy na froncie zachodnim i wschodnim (Wałczyłem w Normandii, premiera 6 września), a także historię ośmiu mężczyzn, którzy uczestniczyli w tym największym konflikcie w dziejach, a później zostali prezydentami Stanów Zjednoczonych (Prezydenci na wojnie, premiera 8 września).
 

Bartłomiej Major, szef zespołu ds. programowych w A+E Networks, nadawcy kanału History skomentował: W tym roku mija 80 lat od wybuchu II wojny światowej. History od blisko 25 lat na przybliża widzom historię tego najkrwawszego konfliktu w dziejach świata. W cyklu programowym zajmiemy się wydarzeniami dużymi – największymi bitwami na morzu, lądzie czy w powietrzu, tajemnicami, które do tej pory intrygują badaczy, a także pokażemy wojnę z perspektywy zwykłych ludzi i ich zmagania z terrorem. Liczymy również, że ten cykl spełni swoją rolę edukacyjną – będzie przestrogą przed tym, do czego prowadzi nienawiść.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Inverto Premium

Konwerter marki Inverto (Luksemburg) Universal Premium, został stworzony, aby sprostać...

69 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X - odbiornik UHD 4K...

519 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...
reklama