reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Tajemnice II wojny światowej” we wrześniu na History

dodano: 2019-08-15 16:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: History

Tajemnice II wojny światowej History 2 wojna światowa hitler naziści Nazistowska i komunistyczna - te ideologie miały na celu doszczętne wymazanie przeszłości i zaprowadzenie nowego porządku. Czegoś takiego nikt wcześniej nie widział. To był najmroczniejszy rozdział w dziejach ludzkości, całkowity upadek człowieczeństwa. Cykl dokumentalny „Tajemnice II wojny światowej” od 1 września tylko w Telewizji History.

Tajemnice II wojny światowej History 2 wojna światowa hitler naziści


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja History upamiętniając 80. rocznicę ataku nazistowskich Niemiec oraz ZSRR na Polskę we wrześniu przygotowała 40 godzin wyjątkowych dokumentów wojennych w cyklu „Tajemnice II wojny światowej”. Pasmo o II wojnie światowej zostanie również pokazane w 30 krajach Europy, w tym m.in. w Rosji, krajach skandynawskich, Rumunii i na Bałkanach.
 

Po raz pierwszy widzowie w Polsce będą mieli okazję zobaczyć dokumenty o uzależnieniu niemieckich nazistów od narkotyków (Hitler i narkotyki, premiera 1 września), tajemnych konstrukcjach Trzeciej Rzeszy (Tajne bazy Hitlera, premiera 3 września), relacjach ostatnich żyjących żołnierzy na froncie zachodnim i wschodnim (Wałczyłem w Normandii, premiera 6 września), a także historię ośmiu mężczyzn, którzy uczestniczyli w tym największym konflikcie w dziejach, a później zostali prezydentami Stanów Zjednoczonych (Prezydenci na wojnie, premiera 8 września).
 

Bartłomiej Major, szef zespołu ds. programowych w A+E Networks, nadawcy kanału History skomentował: W tym roku mija 80 lat od wybuchu II wojny światowej. History od blisko 25 lat na przybliża widzom historię tego najkrwawszego konfliktu w dziejach świata. W cyklu programowym zajmiemy się wydarzeniami dużymi – największymi bitwami na morzu, lądzie czy w powietrzu, tajemnicami, które do tej pory intrygują badaczy, a także pokażemy wojnę z perspektywy zwykłych ludzi i ich zmagania z terrorem. Liczymy również, że ten cykl spełni swoją rolę edukacyjną – będzie przestrogą przed tym, do czego prowadzi nienawiść.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...