reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowe seriale BBC First z gwiazdorską obsadą

dodano: 2019-09-06 12:15 | aktualizacja: 2019-09-06 13:50
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC WorldWide

„List do Niny” BBC Earth We wrześniu 2019 roku na BBC First zadebiutują dwa seriale: „List do Niny” - uroczy i pełen inteligentnego humoru serial komediowy kipiący klimatem Londynu lat 80. XX wieku oraz „Lato szpiegów”.

„List do Niny” BBC Earth


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„List do Niny”
Uroczy i pełen inteligentnego humoru serial komediowy kipiący klimatem Londynu lat 80. XX wieku. W obsadzie nominowana do Oscara Helena Bonham Carter oraz Faye Marsay („Gra o tron”).

20-letnia Nina z Leicester przyjeżdża do stolicy w poszukiwaniu pracy. Zatrudnia się jako niania w domu pięknej i uznanej redaktorki George, samotnie wychowującej dwóch synów – Joe i Maxa. Nieświadomie wkracza do świata najbardziej wpływowych postaci literackich ówczesnej epoki. Obserwujemy zderzenie dwóch odmiennych środowisk – prostej, ale błyskotliwej i twardo stąpającej po ziemi dziewczyny z prowincji i wyrafinowanej literacko-kulturalnej bohemy Londynu. Ninę nieustannie zaskakuje jej nowa rodzina i grono przyjaciół oraz ich szalona obsesja na punkcie świeżych pomidorów (w przeciwieństwie do tych w puszce) i ich bezwstydnie szczere rozmowy - tak jak oni nie mogą wyjść z podziwu dla jej błyskotliwości w docieraniu do sedna problemów i umiejętności doceniania tego, co w życiu naprawdę ważne. Chociaż brakuje jej obycia i kwalifikacji, Nina z pewnością siebie polega na swoim wewnętrznym cieple i inteligencji samouka w kontaktach z intelektualistami przewijającymi się przez dom. Dzięki zachęcie George i uwadze przystojnego chłopca z sąsiedztwa, oczy Niny stopniowo otwierają się na przyszłość, w której pojawią się nowe możliwości…
 

Serial jest adaptacją autobiograficznej bestsellerowej powieści Niny Stibbe. Na mały ekran przeniósł ją scenarzysta i znany polskim czytelnikom brytyjski pisarz Nick Hornby (m.in. „Był sobie chłopiec”, „Wierność w stereo”). To afirmacja rodziny, przyjaźni i zwykłej codzienności.
Premiera: 23 września o godzinie 19:55
 
„Lato szpiegów”
Wielka Brytania, 1958 rok. W stosunkach ze Związkiem Radzieckim panuje podejrzliwość i strach. Samuel Petrukin, rosyjski imigrant, inżynier i wynalazca, chciałby zasymilować swoją rodzinę z nowym środowiskiem. Gdy poznaje wywodzących się z wyższych sfer Kathleen Shaw i jej męża Richarda, bohatera wojennego oraz członka parlamentu, pozostaje pod ich ogromnym wrażeniem. Szantażowany i śledzony przez wywiad MI5 Samuel dostaje jednakże propozycję nie do odrzucenia – ma szpiegować swoich nowych przyjaciół. Tym samym zostaje wciągnięty w sieć oszustw oraz niejasnych powiązań. Prywatne życie Samuela staje się coraz bardziej splecione z jego tajną misją, a on sam dokonuje niepokojących dla siebie odkryć. Dowiaduje się również, że rodzina Shawów skrywa tajemniczą tragedię z przeszłości.
 

Czy państwo Shaw rzeczywiście są zamieszani w spisek przeciwko własnemu państwu? Czy może tajemniczy agenci wywiadu chcą zwabić Samuela w śmiertelną pułapkę? Komu należy ufać? Samuel musi podjąć decyzję, która może mieć ponure konsekwencje dla kraju i niego samego. Zimna wojna poddała w wątpliwość wszystkie znane pewniki, a historia dotarła do punktu zwrotnego. Przyszłość Samuela i Wielkiej Brytanii są owiane wątpliwościami. 
Premiera: 25 września o godzinie 22:30


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z HEVC/H.265 z 2x CI/CI+ i 2x...

1 199 zł Więcej...
reklama