reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Strefa skażenia” w październiku na National Geographic

dodano: 2019-09-09 12:53
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

Strefa skażenia National Geographic Październik na kanale National Geographic będzie należał do kobiet! Panie będą głównymi bohaterkami kilku interesujących premier, w których dadzą przykład swojej odwagi, poświęcenia, heroizmu i siły woli. Zaczniemy mocnym uderzeniem – już pierwszego października widzowie obejrzą dwa premierowe odcinki „Strefy skażenia”.

Strefa skażenia National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W 1989 roku do Stanów Zjednoczonych dotarł niepozorny, ale bezwzględny zabójca – wirus ebola. Na czele zespołu, którego celem było niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się eboli, stanęła Nancy Jaxx. Ryzykując własne życie, uratowała niezliczoną liczbę istnień. Co jeszcze czeka na nas w październiku? National Geographic przybliży widzom DNA, którego nie da się zbadać w żadnym laboratorium. Nie dokonaliby tego nawet naukowcy ze „Strefy skażenia”. To „DNA maszyn”. Sprawdzimy, jak działają najbardziej wyjątkowe konstrukcje, które jeżdżą, latają, pływają i służą człowiekowi.

Strefa skażenia
Ebola to nazwa, która budzi grozę. Z przekazów medialnych doskonale wiemy, że obszary świata, których dotknął wirus wyglądają jak wizje średniowiecznych malarzy na temat piekła. To efekt nie tylko szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa, który zabija całe wioski, ale też przebiegu choroby, bezlitosnej gorączki krwotocznej. Kiedy w 1989 roku ebola dotarła do Stanów Zjednoczonych, kraj stanął oko w oko z morderczym zagrożeniem. Do boju posłano najwybitniejszych specjalistów. Przewodziła im dr Nancy Jaxx, wojskowy weterynarz.
 

To właśnie Nancy była główna bohaterką powieści Richarda Prestona Strefa skażenia (org. The Hot Zone) i jest najważniejszą postacią serii National Geographic o tym samym tytule. Każdy z sześciu odcinków to zapis walki tajnego zespołu z groźnym wirusem i własnymi słabościami. W obliczu śmiertelnego zagrożenia bohaterowie odkrywają swoje najgłębiej skrywane cechy.
Premiera we wtorek 1 października o godz. 21:00 i 22:00

DNA maszyn
National Geographic wyrusza na nietypową wyprawę. Wspólnie z widzami poszukiwać będzie… najbardziej ekstremalnych maszyn świata. Od największego samolotu transportowego przez lodołamacz po włoski supermotocykl. Jeśli coś jeździ, lata lub pływa i ma imponującą konstrukcję, National Geographic nam to pokaże. I to z jakimi szczegółami! Dzięki spektakularnym animacjom będziemy mieli szansę zajrzeć w głąb silników tych majestatycznych maszyn i poznać sekrety ich działania.
Premiery w czwartki od 17 października o godz. 21:00
 


Pozostałe premiery października:

Na krawędzi
Premiery w środy od 9 października o godz. 21:00

Najniebezpieczniejsze drogi Europy
Premiery w soboty od 12 października o godz. 16:00

Skarby Titanica
Premiera w niedzielę 13 października o godz. 21:00

Odlotowa przeprowadzka
Premiera w czwartek 24 października o godz. 22:00

Kobiety zmieniają świat
Premiera w sobotę 26 października o godz. 20:00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum Nytro Box Plus HEVC/LAN

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C/LAN z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...
reklama