reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

AT&T: „DirecTV nie jest na sprzedaż”

dodano: 2019-09-26 13:06
autor: Jerzy Kruczek | źródło: WSJ

DirecTV Dyrektor generalny WarnerMedia John Stankey zaprzeczył twierdzeniom, że firma chce sprzedać platformę DirecTV. W rozmowie z Wall Street Journal dyrektor generalny powiedział, że DirecTV „jest ważną częścią tego, co zamierzamy robić w przyszłości”,po tym, gdy media twierdziły, że AT&T rozważa wydzielenie DirecTV jako własnej firmy lub jej sprzedaż. Następnie zasugerował, że DirecTV będzie odgrywać ważną rolę w HBOMax, usłudze OTT WarnerMedia, których uruchomienie ma nastąpić na początku 2020 roku.

DirecTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma AT&T kupiła platformę DirecTV w 2015 r. za 67,1 mld dol. Wydaje się, że opcja sprzedaży upadła po krytyce ze strony Elliot Management, która ma udziały w firmie warte 3,2 mld dol. Uważa się, że firma AT&T jedynie badała pewne możliwości. 

Podobno rozważano różne opcje, takie jak połączenie z inną amerykańską platformą Dish, ale DirecTV miała zostać zachowana jako marka ze względu na jego wartość jako nośnika ukierunkowanej reklamy. Oferta Internetu szerokopasmowego DirecTV jest również kluczowa w staraniach AT&T o konkurowanie z głównymi operatorami płatnej telewizji w USA.

Łącznie AT&T w 2. kwartale straciło 778 tys.abonentów wideo (z których około 168 tys. pochodziło z DirecTV)  - podobno straty w 3. kwartale mogą być jeszcze większe.

24 września AT&T spłacił i wypowiedział dwie pożyczki długoterminowe o łącznej wartości 5,9 mld dol.. Wykorzystał 1,3 mld dol. gotówki i zaciągnął nową pożyczkę na 1,3 mld dol., aby sfinansować spłatę. 

Źródło: digitaltveurope.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

849 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...
reklama