reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

AT&T: „DirecTV nie jest na sprzedaż”

dodano: 2019-09-26 13:06
autor: Jerzy Kruczek | źródło: WSJ

DirecTV Dyrektor generalny WarnerMedia John Stankey zaprzeczył twierdzeniom, że firma chce sprzedać platformę DirecTV. W rozmowie z Wall Street Journal dyrektor generalny powiedział, że DirecTV „jest ważną częścią tego, co zamierzamy robić w przyszłości”,po tym, gdy media twierdziły, że AT&T rozważa wydzielenie DirecTV jako własnej firmy lub jej sprzedaż. Następnie zasugerował, że DirecTV będzie odgrywać ważną rolę w HBOMax, usłudze OTT WarnerMedia, których uruchomienie ma nastąpić na początku 2020 roku.

DirecTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma AT&T kupiła platformę DirecTV w 2015 r. za 67,1 mld dol. Wydaje się, że opcja sprzedaży upadła po krytyce ze strony Elliot Management, która ma udziały w firmie warte 3,2 mld dol. Uważa się, że firma AT&T jedynie badała pewne możliwości. 

Podobno rozważano różne opcje, takie jak połączenie z inną amerykańską platformą Dish, ale DirecTV miała zostać zachowana jako marka ze względu na jego wartość jako nośnika ukierunkowanej reklamy. Oferta Internetu szerokopasmowego DirecTV jest również kluczowa w staraniach AT&T o konkurowanie z głównymi operatorami płatnej telewizji w USA.

Łącznie AT&T w 2. kwartale straciło 778 tys.abonentów wideo (z których około 168 tys. pochodziło z DirecTV)  - podobno straty w 3. kwartale mogą być jeszcze większe.

24 września AT&T spłacił i wypowiedział dwie pożyczki długoterminowe o łącznej wartości 5,9 mld dol.. Wykorzystał 1,3 mld dol. gotówki i zaciągnął nową pożyczkę na 1,3 mld dol., aby sfinansować spłatę. 

Źródło: digitaltveurope.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0 m w wersji v2.1...

99 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

129 zł Więcej...
reklama