reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Uzależnieni” w październiku na Studiomed TV [wideo]

dodano: 2019-10-02 16:29 | aktualizacja: 2019-10-02 17:21
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Idea4Broadcasting

Studiomed TV 10 października obchodzony jest światowy dzień zdrowia psychicznego. Do najważniejszych zadań realizowanych podczas Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego należą zwiększanie świadomości społecznej, rozpowszechnianie informacji oraz walka ze stereotypami. 

Studiomed TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
8 mln Polaków boryka się zaburzeniami psychicznymi. To powód, dla którego telewizja Studiomed TV włącza się w akcję Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego W dniach od 7 do 13 października na antenie emitowane będą dedykowane pasma i audycje poświęcone zdrowiu psychicznemu.

Jak podają statystyki Instytutu Psychiatrii i Neurologii, w Polsce co czwarta osoba w wieku 18-64 lata boryka się z większymi lub mniejszymi zaburzeniami psychicznymi*. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) połowa wszystkich problemów zdrowia psychicznego w wieku dorosłym ma początek w okresie dojrzewania lub w dzieciństwie **. W wielu krajach zachodnich zaburzenia psychiczne są główną przyczyną niepełnosprawności, odpowiedzialną za 30–40% przewlekłych zwolnień chorobowych i kosztującą około 3% PKB. 

W cyklu „Tydzień wiedzy: Zdrowie Psychiczne” znajdą się między innymi:
  • Poniedziałek-piątek, godz. 14:50 i 21:40 seria pt. „W mojej głowie”. Wielokrotnie nagradzany serial pokazuje historie ludzi cierpiących na różne problemy - od anoreksji, poprzez urojenia, obsesję na punkcie mediów społecznościowych, aż po depresje poporodową czy zespół Houndingtona. Cykl, w którym występują pacjenci oraz psychiatrzy i psycholodzy - przełamuje stereotypy związane z chorobą psychiczną i pokazuje, że taka diagnoza - nie musi być wyrokiem na całe życie.
  • Poniedziałek godz. 20:30 pasmo filmów dokumentalnych przedstawiających sposoby diagnozowania, leczenia oraz historie pacjentów chorych na ADHD, autyzm czy chorobę Alzheimera. 
  • Środa i Czwartek, g. 20:30 „Uzależnieni”. Kiedyś traktowane jak moralna porażka – dziś uzależnienia, uważane są za chorobę przewlekłą. Serial pokazuje prawdziwe historie osób uzależnionych.
  • W sobotę 12 i niedzielę 13 października o g. 14:30 zostaną powtórzone wywiady z cyklu „Zdrowie za kulisami”, w których Patrycja Markowska i Jarosław Kret opowiedzą o swoich zmaganiach z depresją.
  • Cztery poruszające wywiady Małgorzaty Wiśniewskiej z osobami, które chorują na schizofrenię i depresję - między innymi z Markiem Plawgo – lekkoatletą i olimpijczykiem, który jest w trakcie leczenia depresji. 
  • Rozmowy z ekspertami – psychiatrami o tym, jak można pokonać choroby psychiczne. 
  • Specjalna sonda uliczną, w której Studiomed TV pyta Polaków czym są choroby psychiczne, dlaczego ludzie wstydzą się je ujawniać oraz jak sobie z nimi radzić.
Studiomed TV to pierwsza polska telewizja o zdrowiu i medycynie. Jej misją jest zwiększenie wiedzy i świadomości społeczeństwa w zakresie leczenia i profilaktyki zdrowotnej. Stacja wystartowała 27 sierpnia i jest dostępna na Platformie Canal+ oraz u operatorów telewizji kablowej. Wydawcy Studiomed TV jest Małgorzata Wiśniewska dziennikarka telewizyjna z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie informowania

Polaków o zdrowiu
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego został ustanowiony przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego w 1992 r. i obchodzony jest w dniu 10 października każdego roku.
 


„ADHD nie tylko u dzieci”
ADHD to przypadłość, która dotyka również dorosłych. Najczęściej są oni źle zdiagnozowani, często u kobiety ADHD jest mylone z depresją. 
 

„W mojej głowie”
Stoimy w obliczu epidemii lęku z powodu życia pełnego trudnych wyzwań. Wielokrotnie nagradzany serial W MOJEJ GŁOWIE pokazuje historie ludzi cierpiących na problemy - od anoreksji, poprzez urojenia, obsesję na punkcie mediów społecznościowych aż po depresje. Cykl, w którym występują pacjenci oraz psychiatrzy i psycholodzy - przełamuje stereotypy związane z chorobą psychiczną i pokazuje, że taka diagnoza nie musi być wyrokiem na całe życie. 
 

„Uzależnieni”
Kiedyś traktowane jak moralna porażka – dziś uzależnienia, które dotyczą coraz większej liczby osób- uważane są za chorobę przewlekłą. Bez względu na motywację, odwyk to czas intensywnej pracy, a jej najtrudniejszym etapem jest zakończenie terapii i stawienie czoła pokusom w codziennym życiu. Serial pokazuje prawdziwe historie osób uzależnionych, które decydują się na odwyk – niektórzy po raz pierwszy, ale są też tacy, którzy podejmują kolejne próby. 
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Famaval 80SP biała

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval, z nowym zawieszeniem z mocnego...

79 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

42 zł Więcej...
reklama