reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kraje BRICS chcą alternatywy dla Netflixa

dodano: 2019-10-24 20:16
autor: Jerzy Kruczek | źródło: O Globo

Brazil brics 2019 360px.jpg Kraje BRICS (grupy państw rozwijających się: Brazylii, Rosji, Indii, Chin oraz RPA od 2011 roku) dyskutują nad stworzeniem nowej usługi podobnej do znanej, amerykańskiej usługi globalnej Netflix, ale z naciskiem na rynki krajów należących do tej grupy. Jak ma wyglądać alternatywa Netflixa dla BRICS?

Brazil BRICS 2019 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na razie ta kwestia została omówiona w Pekinie na spotkaniu brazylijskiego ministra ds. obywatelstwa Osmara Terry z przedstawicielami Ministerstwa Kultury Chin i największym chińskim producentem treści audiowizualnych China Media Group (CMG), twierdzi brazylijska O Globo.

Planuje się, że finansowanie rozwoju i uruchomienia nowej usługi zapewni „Nowy Bank Rozwoju” - tzw. bank BRICS, utworzony przez kraje członkowskie tej grupy. Każdy z krajów otrzyma 20% udziału w projekcie.

Brazylijscy producenci zainteresowani tym partnerstwem przedstawili swoje propozycje i, jeśli zostaną zaakceptowane, sugerowane są dwie ścieżki, streamingu za pośrednictwem transmisji strumieniowej filmów na żądanie w Chinach lub na osobnym kanale BRICS (nie wiadomo kto miałby go stworzyć i finansować).

Według O Globo brazylijski minister podczas rozmów podkreślił zalety takiej usługi, w szczególności dla Brazylii i jej przemysłu filmowego, który mając problemy z finansowaniem, mógłby znaleźć wsparcie na dużym rynku chińskim, na którym około 600 mln osób korzysta z płatnych usług wideo.

Jednocześnie O Globo podkreśla, że ​​negocjacje w sprawie nowej usługi są dopiero na wstępnym etapie. A jeśli strony będą w stanie się dogadać, umowa zostanie podpisana podczas szczytu BRICS w listopadzie w Brazylii. Najbardziej zainteresowane są Brazylia i Chiny - nie wiadomo jakie zdanie mają Rosja, Indie i RPA.
 

 

 


Źródło: globo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB 5800S + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik ADB5800S + karta na...

119 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

979 zł Więcej...
reklama