reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak korzystać z Netflixa w odbiorniku E2? [wideo]

dodano: 2019-10-23 10:44 | aktualizacja: 2019-10-28 10:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

octagon sf8008 bok netflix 360px.jpg Znany, amerykański serwis wideo Netflix, który działa także na polskim rynku, może być już używany na kolejnych urządzeniach. Okazuje się, że filmy z Netflixa można oglądać na odbiorniku E2 (Enigma2). Jak działa wtyczka Netflix dla E2?

Netflix Octagon SF8080 openATV 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
21 października 2019 r. znany zespół programistów OpenATV wydał wersję beta pluginu Netflix dla E2. To otworzyło drogę do oglądania filmów lub seriali z tej biblioteki wideo na niektórych innych urządzeniach.

Wtyczka została debugowana i uruchomiona na odbiorniku Octagon SF8008 z OpenATV 6.3. Jak dotąd jest to jedyne urządzenie na rynku z systemem E2 współpracującym z wtyczką Netflix. To może się zmienić!
 
Jak działa wtyczka?
Po zainstalowaniu pluginu (wtyczki) Netflix z kanału image OpenATV biblioteka wideo pojawi się jako jeden z elementów w menu głównym odbiornika. Po wybraniu Netflix pojawi się znane środowisko dla tej usługi. Wszystkie ustawienia Netflix są dostępne w Menedżerze pluginu. Obecnie umożliwia włączanie / wyłączanie Netflix w menu głównym, uruchamianie Netflix za pomocą Enigma2 oraz włączanie / wyłączanie przyspieszania sprzętowego EGL.

Netflix działa na odbiorniku Octagon SF8008 i E2 z potężnym, czterordzeniowym 64-bitowym procesorze Hisilicon Hi3798MV200 firmy Huawei. Szybkość procesora wynosi 1,6 GHz przy 15000 DMIPS. Urządzenie jest również wyposażone w ogromną pamięć flash o pojemności 8 GB (eMMC) i 1 GB pamięci RAM (DDR4).Nawet w przypadku tak wydajnego odbiornika procesor jest często używany podczas krótkotrwałego użytkowania wtyczki. Jak pokazano na załączonym wideo, temperatura procesora odbiornika Octagon SF8008 wzrosła z 66°C do 74°C w ciągu zaledwie 3 minut.

Octagon SF8008 to odbiornik UHD do odbioru satelitarnego w DVB-S, DVB-S2 i DVB-S2X oraz naziemnych i kablowych transmisji DVB-T, DVB-T2 i DVB-C. Urządzenie jest wyposażone w jeden uniwersalny czytnik kart, ale nie ma gniazda CI/CI+. Nagrywanie jest możliwe na zewnętrznym dysku twardym, pamięci lub zdalnym nośniku danych.
 

Odbiornik obsługuje środowisko multimedialne KODI 17.6, w tym oryginalny odtwarzacz. Od momentu uruchomienia urządzenia jego funkcjonalność stopniowo się rozszerza. Tuner ten obsługuje funkcję blindscan, w tym wyszukiwanie transponderów w wielu strumieniach.

Odbiornik Octagon SF8008 jest również pierwszym urządzeniem obsługującym odbiór kanałów w trybie T2-MI, wykorzystywanym głównie przez stacje rosyjskie i ukraińskie.

Ostatnio odbiornik Octagon SF8008 obsługuje wtyczkę Netflix i to jest pierwsze urządzenie E2 na rynku z taką możliwością.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 550 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV + Gogle + LCD

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

569 zł Więcej...
reklama