reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rumuński kanał informacyjny Realitatea TV zakończył emisję

dodano: 2019-11-03 20:54 | aktualizacja: 2019-11-04 12:24
autor: Jerzy Kruczek | źródło: universul.net/hotnews.ro/https://adevarul.ro

realitatea plus logo mini 360px.jpg Kanał Realitatea TV został oficjalnie wyłączony i tym samym stała się pierwszą stacją informacyjną w Rumunii, która zaprzestała nadawania po tym, jak rumuński regulator medialny - Krajowa Rada Audiowizualna (CNA) nie mogła przedłużyć licencji bez niezbędnych dokumentów - z powodu niewypłacalności. Kanał Realitatea TV został wyłączony z trzech różnych satelitów (16°E; 31,5°E; 0,8°W), gdzie nadawał dla widzów w Rumunii.

realitatea tv rumunia 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Informacyjna stacja upada z powodu niewypłacalności?
Rumuński regulator medialny CNA zdecydował się odebrać licencję stacji telewizyjną Realitatea TV, pierwszy w kraju kanał informacyjny, który rozpoczął nadawanie w 2001 roku. Paginademedia.ro, spółka macierzysta Realitatea Media, jest w postępowaniu upadłościowym od 8 lat i nie zatwierdziła planu reorganizacji spółki, co pośrednio spowodowało odebranie licencji.

Polityczny wątek.
Decyzja zapada dzień po tym, jak właściciel stacji, Cozmin Gusa, powiedział, że zostanie członkiem Partii Socjaldemokratycznej, którą opuścił na początku 2000 roku. Parlament niedawno głosował za odwołaniem rządu socjaldemokratów kierowanego przez Vioricę Dancila. W ostatnich latach stacja przyjęła anty-socjaldemokratyczną linię redakcyjną.

Realitatea Plus zamiast Realitatea TV. 
Wkrótce po głosowaniu za nieprzedłużeniem licencji stacji rada zatwierdziła licencję dla Realitatea Plus, nowego kanału informacyjnego prowadzonego przez firmę należącą do Gusa. Nowa stacja nie będzie jednak obsługiwana przez duże firmy kablowe i będzie miała znacznie mniej widzów. Główni operatorzy kablowi w Rumunii, RCS-Digi i UPC wyłączyli kanał Realitatea TV i nie załączyli nowej stacji Realitatea Plus.

Realitatea TV miała kilku właścicieli od czasu emisji na żywo, z których najbardziej kontrowersyjny był potentat medialny Sorin Ovidiu Vantu, który został skazany na 10,5 lat więzienia w 2016 roku za sprzeniewierzenie funduszy od stowarzyszenia pracowników spółki naftowej Petromservice w latach 2005-2006, poprzez spółkę off-shore, która później przejęła główny udział w stacji.

Vantu, były właściciel firmy medialnej Realitatea-Caţavencu, został uznany za piątego najbogatszego człowieka w Rumunii w 2008 r., Którego szacunkowa wartość netto wynosi od 800 do 850 mln euro.


Dotychczasowe parametry techniczne:

Eutelsat 16A (16°E), 12,738 GHz, pol. H, SR 4500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK dla Realitatea Media
Astra 5B (31,5°E), 12,480 GHz,  pol. V, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK dla GlobeCast    
Thor 6 (0,8°W), 11,900 GHz, pol.H, SR 28000, FEC  5/6,  DVB-S/QPSK dla Digi TV

 

Źródło: universul.net 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 599 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...