reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Next Film: „Ukryta gra” - film TVN i Canal+ w kinach

dodano: 2019-11-06 23:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora/satkurier.pl

Agora Next Film TVN Canal+ „Ukryta gra” Od piątku, 8 listopada br. w kinach w całej Polsce widzowie będą mogli oglądać film „Ukryta gra”. W produkcji Watchout Studio, w reżyserii Łukasza Kośmickiego, wystąpili Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Lotte Verbeek, James Bloor i Aleksiej Sieriebriakow. Partnerami filmu są miasto stołeczne Warszawa oraz Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, a koproducentami - TVN (Discovery) i Canal+. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). Międzynarodowym agentem sprzedaży jest Hyde Park International, dystrybucję światową koordynuje K5 Film, a za krajową odpowiada Next Film (Agora).

Agora Next Film TVN Canal+ „Ukryta gra”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, „Ukryta gra” to kino z pogranicza thrillera szpiegowskiego i fikcji politycznej. Genialny matematyk Joshua Mansky (w tej roli Bill Pullman) u szczytu kryzysu kubańskiego zostaje porwany przez amerykańskie tajne służby. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką dla szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.

Miejscem akcji jest Pałac Kultury i Nauki (PKiN) w Warszawie, który staje się niemym świadkiem wydarzeń toczącej się tytułowej gry. Nieustająca tajemnica tego miejsca, nieodkryte pomieszczenia, tajne przejścia, które rzadko można oglądać w innych produkcjach filmowych, sprawią, że pałac raz jeszcze staje się ikoną swoich czasów. W scenografii Allana Starskiego oraz w obiektywie Pawła Edelmana PKiN jest jednym z głównych bohaterów rozgrywki.

Obok Billa Pullmana w filmie występuje Robert Więckiewicz w roli dyrektora Pałacu Kultury i Nauki. Ponadto w obsadzie znajdują się Lotte Verbeek, James Bloor, Aleksiej Sieriebriakow i Corey Johnson.

Oficjalną piosenkę z filmu wykonuje Anna Karwan („The Secret Game”). W środę, 30 października br. nakładem Wydawnictwa Agora ukazała się książka „Ukryta gra” - powieść szpiegowska Piotra Głuchowskiego, Łukasza Kośmickiego i Marcela Sawickiego jest dopełnieniem fabuły filmu.

„Ukryta gra” to produkcja Watchout Studio - domu produkcyjnego założonego przez Piotra Woźniaka-Staraka w 2007 roku, prowadzonego przez Krzysztofa Tereja, a koproducentami - TVN (Discovery) i Canal+. Partnerami filmu są miasto stołeczne Warszawa oraz zarząd Pałacu Kultury i Nauki sp. z o.o. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). Międzynarodowym agentem sprzedaży jest Hyde Park International, dystrybucję światową koordynuje K5 Film, a za krajową odpowiada Next Film (Agora).
 
Bill Pullman na plakacie promującym kinową emisję filmu „Ukryta gra”, foto: Agora
Bill Pullman na plakacie promującym kinową emisję filmu „Ukryta gra”, foto: Agora

„Ukryta gra - kulisy powstawania filmu” - emisja w sobotę, 9 listopada 2019 roku o 15:50 w TVN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...
reklama