reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Piloci i najszybszy człowiek w grudniu w BBC Brit

dodano: 2019-11-14 14:36 | aktualizacja: 2019-11-14 16:05
autor: Łukasz Knapik | źródło: BBC Studios

BBC Brit z Bin 360px.jpg W grudniu br. kanał BBC Brit poleca swoim widzom takie programy jak „Narodziny nazizmu”, „Louis Theroux: tajemnica tamtej nocy”, „Brytyjski Top Gun: piloci myśliwców”, „Guy Martin: najszybszy człowiek na czterech kołach” i „Guy Martin: ostatni lot Vulcana”.

BBC Brit


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grudzień 2019 roku w ofercie kanału BBC Brit:

„Narodziny nazizmu” („Rise of the Nazis”)
emisja: w czwartek, 9 grudnia br. o 22:30

Dlaczego Niemcy oddali swoje państwo w ręce faszystów? Oto przedstawiona w trzech odcinkach historia dojścia Adolfa Hitlera do władzy opowiedziana przez osoby z jego najbliższego kręgu - tych, którzy torowali mu drogę na szczyt, oraz tych, którzy chcieli go powstrzymać. Przekręty polityczne jak w „House of cards" i demontaż demokracji umożliwiły Hitlerowi objęcie roli wszechmocnego Führera. Czy można było tego uniknąć? Twórcy dokumentu wyliczają przegapione znaki ostrzegawcze, niewłaściwe decyzje, utracone szanse oraz błędne osądy. Gdyby nie one, bieg historii XX wieku mógłby być zupełnie inny.

„Louis Theroux: tajemnica tamtej nocy” („Louis Theroux: The Night In Question”)
emisja: w środę, 11 grudnia br. o 22:30

Nagradzany dokumentalista Louis Theroux udaje się na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, aby zbadać przyczyny wzrostu zgłoszeń nadużyć na tle seksualnym w kampusach uniwersyteckich. Reporter rozmawia m.in. z Saifem Khanem, neurobiologiem posądzanym o zgwałcenie koleżanki ze studiów. Uniwersytet bada jego sprawę na własną rękę, mimo że w sądzie Saif został uznany za niewinnego. Im bardziej Louis poznaje złożony świat oskarżeń, tym bardziej przekonuje się, że oddzielenie faktów od fikcji jest wyjątkowo trudne, a argumenty każdej ze stron zasadne. Louis rozmawia także z pokrzywdzonymi studentkami, których donosy o napaść seksualną dotychczas były lekceważone. Według jednej z nich, Mollie Johnson, nowe podejście do rozpatrywania zarzutów dotyczących przestępstw na tle seksualnym jest niezbędne, choć wdrożone za późno.

„Brytyjski Top Gun: piloci myśliwców” („Fighter Pilot: The Real Top Gun”)
emisja: w poniedziałek, 16 grudnia br. o 22:30

F35 Lightning to najnowsze i najbardziej zaawansowane myśliwce bojowe na świecie. Dambusters, czyli piloci ze słynnej eskadry Królewskich Sił Powietrznych, przechodzą właśnie szkolenia, by zasiąść za ich sterami. Krytykowany ze względu na ogromne koszty projekt ich zakupu o wartości 9 miliardów funtów został zrealizowany mimo wielu przeszkód. Teraz myśliwce stanowią część brytyjskiej armii. Nowe pokolenie pilotów jednostki przygotowuje się do walki na froncie i uczy obsługiwać nową maszynę. Tymczasem  w brytyjskiej szkole Top Gun kandydaci na pilotów myśliwców walczą o miejsce w eskadrze Dambusters.

„Guy Martin: najszybszy człowiek na czterech kołach” („Guy Martin: Fastest Man on Two Wheels”)
emisja: we wtorek, 17 grudnia br. o 22:30

Żądny adrenaliny kierowca rajdowy Guy Martin podejmuje naśmielsze wyzwanie w swojej dotychczasowej karierze - planuje pobić rekord świata prędkości dla pojazdu dwukołowego. Oznacza to, że musi pojechać szybciej niż 606 km/h. Posłuży mu do tego skonstruowany specjalnie na tę okazję Triumph Rocket Streamliner wyposażony w dwa turbodoładowane silniki o łącznej mocy przekraczającej 1000 KM. Pojazd sterowany jest z pozycji leżącej przy pomocy dwóch joysticków, a rolę hamulców pełnią spadochrony. W programie obserwujemy wszystkie etapy przygotowań Guy'a, który przybywa na słynne solnisko Bonneville Salt w stanie Utah, gdzie uczy się prowadzić pojazd przy pomocy treningowych stabilizatorów kół. Przy współpracy z doświadczonymi kierowcami wyścigowymi oraz kierowcami hot-roddów z USA Guy rozpoczyna trening równowagi, czasu reakcji oraz osiągania zawrotnych prędkości.

„Guy Martin: ostatni lot Vulcana” („Guy Martin: Last Flight of the Vulcan Bomber”)
emisja: we wtorek, 24 grudnia br. o 22:30

Maszyny z serii Vulcan były pierwszymi brytyjskimi bombowcami przenoszącymi broń nuklearną w ramach sił odstraszania strategicznego. Wyjątkowo długo służyły w armii. Guy Martin towarzyszy zespołowi inżynierów, którzy przygotowują ostatni zdolny do lotu Avro Vulcan XH558 do pożegnalnej trasy po Wielkiej Brytanii. Wysłuchuje wspomnień pilotów, którzy obsługiwali te maszyny podczas zimnej wojny oraz Wojny o Falklandy. Guy przedstawia też bogatą i pasjonującą historię V-bombowców oraz dostępuje zaszczytu lotu w kokpicie.
 
Louis Theroux w programie „Louis Theroux: tajemnica tamtej nocy”, foto: BBC Studios
Louis Theroux w programie „Louis Theroux: tajemnica tamtej nocy”, foto: BBC Studios


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox TWO Ultra HD BT

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 690 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...
reklama