reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina opodatkuje YouTube i Netflix

dodano: 2019-11-17 11:21
autor: RO | źródło: mediasat.info

YouTube Ukraiński rząd rozważa wprowadzenie podatku od usług wideo, takich jak YouTube czy Netflix. Taką propozycję przedstawił Komitet Rady Najwyższej ds. polityki humanitarnej i informacyjnej.

https://www.dw.com/image/19056426_303.jpg
Rada Najwyższa Ukrainy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przewodniczący Komitetu, Ołeksandr Tkaczenko, zaznaczył, że taka innowacja pomoże uwspółcześnić i skuteczniej realizować wypełnianie norm Unii Europejskiej.

Podmioty, które powinny regulować się tym prawem, to właściwie sieci audiowizualne, tradycyjne media liniowe – telewizja i radiofonia, media nieliniowe. Muszę podkreślić kwestię, że podmioty te nie są uregulowane w obecnym prawodawstwie. Dlatego w tej ustawie proponujemy umieszczenie ich w obszarze regulacji. Wszystkie takie usługi nieliniowe, jak Megogo, Netflix i reszta, do tego się ograniczają

- powiedział Ołeksandr Tkaczenko.

Oprócz firm sprzedających treści wideo, podatkiem mają być obciążone wszystkie platformy publicznego dostępu, w tym media i sieci społecznościowe.

Jeżeli mówimy o platformach publicznego dostępu, to uważamy, że organizacje te uzyskują dochód na terytorium Ukrainy, dlatego powinny płacić podatki na terytorium Ukrainy

- podkreślił Tkaczenko.

Wcześniej Narodowa Rada ds. telewizji i radia informowała, że wkrótce YouTube może stanąć pod jego regulacją na równi z dostawcami OTT.

Źródło: mediasat.info 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka HD Velocap U5

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

1 290 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 5-6/2020 wersja elektroniczna

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

10 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum Nytro Box Plus HEVC/LAN

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C/LAN z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...
reklama