reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Unian TV będzie dostępny naziemnie

dodano: 2019-11-24 10:31
autor: RO | źródło: telekritika.ua

Unian TV Unian TV, informacyjny kanał telewizyjny z dokumentami i sportem grupy medialnej 1+1 Media, uzyskał zezwolenie na zmianę multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Zamiast nadawać w MX-4, który nie funkcjonuje, przejdzie na MX-3 obsługiwany przez firmę Zeonbud.

telewizja pilot kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał Unian TV przejmuje nieużywany slot w ogólnodostępnym multipleksie MX-3, na którym wcześniej nadawano Business TV. Licencja na ten kanał biznesowy była cofnięta w lipcu 2018 r. z powodu braku emisji. Od jesieni 2016 r. Business TV nie nadawało programów przez długi.

Umowa z Zeonbud na transmisję Unian TV w MX-3 była podpisana 4 listopada, a 21 listopada zatwierdził to ukraiński regulator. Nadawca ubiegał się o to jeszcze w 2018 roku, ale uzyskał decyzję odmowną.

Ogólnokrajowa licencja cyfrowa dla Business TV wygasła w sierpniu 2018 roku.
Miejsce w MX-3 zwolniło się po tym, jak Narodowa Rada nie odnowiła licencji miesiąc wcześniej. Kanał był powiązany z synem byłego prezydenta Wiktora Janukowycza, Ołeksandrem, i byłym ministrem dochodów i poborów, Serhijem Arbuzow. Oficjalnym beneficjentem kanału była obywatelka Czech, Kateryna Szymkowa. Kanał po 2014 r. miał problemy z Zeonbud – nadawca zgromadził długi wobec dostawcy, który ostatecznie odłączył transmisję. W sierpniu 2017 r. zaprzestano emisji satelitarnej. Przed odnowieniem licencji cyfrowych w Narodowej Radzie w lipcu 2018 r., zakupiono licencję kanału biznesowego do uruchomienia kanału TVi. Później poinformowano, że nowi właściciele złożyli pozew do sądu w sprawie decyzji regulatora o nieprzedłużeniu licencji. W czerwcu tego roku ogłoszono, że TVi całkowicie przestało nadawać, a z kanałem pożegnali się jego pracownicy.

Operatorem MX-4 była firma Ukrainska Cifrowa Telemereża (UCTM), która straciła licencję w 2010 roku, ponieważ nie stworzyła ogólnokrajowej sieci naziemnej telewizji cyfrowej. Zezwolenia na dystrybucję w tym multipleksie uzyskały kanały M2 i Unian TV, ale nie miały możliwości nadawania.

Zeonbud jest dostawcą multipleksów MX-1, MX-2, MX-3 i MX-5 w DVB-T2. Firma otrzymała licencję na te transmisje w grudniu 2010 r. na okres 10 lat.

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Moduł AlphaCrypt TC + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa Smart HD+ na 1 miesiąc + do kompletu...

390 zł Więcej...
reklama