reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Metro Retro” - cykl filmowy w telewizji Metro

dodano: 2019-11-25 20:10
autor: Łukasz Knapik | źródło: Discovery

Metro „Metro Retro” W grudniu br. kanał Metro poleca swoim widzom w ramach cyklu „Metro Retro” takie filmy jak „Numer stulecia”, „Ptaszek na uwięzi”, „Lina”, „W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju”, „W krzywym zwierciadle: Wakacje”, „Wyjęty spod prawa Josey Wales”, „Cztery gwiazdki”, „Nieoczekiwana zamiana miejsc”, „Firefox”, „Brudny Harry”, „Siła magnum”, „Egzekutor”, „Blues Brothers”, „Nieśmiertelny”, „Czerwona gorączka” i „Naga broń”.

Metro „Metro Retro”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, okres świąteczno-noworoczny jest dla większości widzów momentem wytchnienia. To idealny czas, żeby nadrobić wszystkie zaległości filmowe, na przykład z telewizją Metro. Na antenie stacji pojawią się filmy, które niejeden sympatyk kina zna i poleca. Wśród tytułów, które umilą widzom wieczory znajdą się takie propozycje jak: „Czerwona gorączka” (więcej tutaj), „Brudny Harry”, „Naga broń”, „Blues Brothers” oraz „Nieśmiertelny”.

Pierwsza okazja na wieczór z gwiazdami pojawi się na początku grudnia br. John Travolta i jego „Numer stulecia” (emisja w sobotę, 7 grudnia br. o godzinie 20:15) to poradnik dla tych, którzy chcieliby wygrać w totolotka. Russ Richards jest prezenterem pogody w dzienniku telewizyjnym. Popularność, jaką się cieszy, nie zapewnia mu jednak wystarczających dochodów. Rozpaczliwie szuka ucieczki od tej lawiny nieszczęść. Rozwiązaniem może być bliższe poznanie Crystal, dziewczyny z telewizyjnego totolotka. Razem opracowują genialny system, który pozwala na zgarnianie głównych wygranych. Z kolei „Firefox” (emisja w sobotę, 7 grudnia br. o godzinie 22:30) z Clintem Eastwoodem w roli głównej będzie propozycją dla sympatyków kina sensacyjnego. Firefox to kryptonim największego odkrycia rosyjskich konstruktorów - samolotu latającego z sześciokrotną prędkością dźwięku. Jest niewidzialny dla radarów, a jego pociski trafiają dokładnie w cel. Czy głównemu bohaterowi, majorowi Gancie uda się wykraść rosyjski samolot?

W kolejnym tygodniu, Mel Gibson oraz Goldie Hawn, czyli „Ptaszek na uwięzi” (emisja w sobotę, 14 grudnia br. o godzinie 20:15) i historia ukrywającego się w ramach programu ochrony świadków, Ricka Jarmina. Rick uczestniczył w procesie mafii narkotykowej jako świadek oskarżenia (więcej tutaj). W ramach federalnego programu ochrony świadków zmienił tożsamość i rozpoczął nowe życie, jednak po latach gangsterzy wykradają z archiwów FBI jego nowe dane i próbują go odnaleźć. Kto okaże się bardziej przebiegły?

Oprócz tego „Lina” (emisja w sobotę, 14 grudnia br. o godzinie 22:25) i ponownie klasyczny Clint Eastwood, jednak tym razem jako twardy i nieugięty glina bezwzględnie tropiący gwałciciela i mordercę kobiet. Kapitan Wes Block z nowoorleańskiego wydziału zabójstw to styrany życiem i bez reszty oddany swej pracy człowiek. Podejmuje śledztwo w sprawie serii tajemniczych morderstw o podłożu seksualnym. Wielokrotny gwałciciel i morderca kobiet postanawia zadrwić ze swego wroga. Kolejne gwałty i zabójstwa aranżuje tak, aby coraz więcej dowodów obciążało prowadzącego dochodzenie policjanta.

Tydzień później zrobi się już nieco bardziej świątecznie. W „Krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju” (emisja w sobotę, 21 grudnia br. o godzinie 20:05), Clark Griswold (w tej roli Chevy Chase) będzie chciał dla swojej rodziny zorganizować idealne święta. Sam przywiezie drzewko, sam dopilnuje wszystkiego, tej gwiazdki nie zapomni nikt z jego najbliższych. Niestety od początku prześladuje go pech. Te święta rzeczywiście są wyjątkowe, tylko nie takie jak je sobie wymarzył. Kolejny film to „Wyjęty spod prawa Josey Wales” (emisja w sobotę, 21 grudnia br. o godzinie 22:10) (więcej tutaj).

Boże Narodzenie z telewizją Metro będzie okazją na kolejne, imponujące spotkania w doborowym towarzystwie. Eddie Murphy oraz Dan Aykroyd zaproszą na „Nieoczekiwaną zamianę miejsc” (emisja w środę, 25 grudnia br. o godzinie 20:05), a wspomniany wyżej Clint Eastwood na „Egzekutora” (emisja w nocy z czwartku, na piątek, z 26 na 27 grudnia br. o godzinie 0:45), „Brudnego Harry’ego” (emisja w czwartek, 26 grudnia br. o godzinie 20:05) (więcej tutaj) oraz „Siłę magnum” (emisja w czwartek, 26 grudnia br. o godzinie 22:10), czyli trzy z pięciu części poświęconych jednemu z najsłynniejszych detektywów w świecie filmu, Harry’emu Callahanie. Mocnym zakończeniem 2019 roku będą prawdziwe klasyki kina: „Blues Brothers” (emisja w sobotę, 28 grudnia br. o godzinie 20:15) oraz „Nieśmiertelny” (emisja w sobotę, 28 grudnia br. o godzinie 22:55) (więcej tutaj). Ponadto stacja pokaże takie filmy jak „Cztery gwiazdki” (emisja w w środę, 25 grudnia br. o godzinie 22:35) i „W krzywym zwierciadle: Wakacje” (emisja w czwartek, 26 grudnia br. o godzinie 18:00) (więcej tutaj). - Jedno jest pewne, grudniowe soboty oraz święta Bożego Narodzenia z telewizją Metro oznaczają wieczory pełne hitów filmowych! - zapewnia nadawca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - UŻYWANY

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...