reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Rycerz pucharów” w TVP Kultura

dodano: 2019-12-18 20:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP Kultura „Rycerz pucharów” W piątek, 20 grudnia br. o godz. 20:30 TVP Kultura w cyklu „Wieczór kinomana” zaprasza na premierę amerykańskiego melodramatu „Rycerz pucharów” („Knight of Cups”) z 2015 roku w reżyserii Terrence’a Malicka, określanego jako filmowego poetę i jednego z najbardziej wizjonerskich twórców współczesnego kina amerykańskiego. W obsadzie zobaczymy m.in. Christiana Bale’a, Natalie Portman i Cate Blanchett. Emisję „Rycerza pucharów” poprzedzi rozmowa Jakuba Moroza z filmoznawcą Sebastianem Smolińskim.

TVP Kultura „Rycerz pucharów”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Rycerz pucharów” to opowieść o zblazowanym, wziętym scenarzyście Ricku, stałym bywalcu hucznych imprez i wystawnych, barokowych bankietów. Rick czerpie z życia pełnymi garściami, korzystając jednocześnie ze wszystkich dobrodziejstw i uciech hollywoodzkiego świata. By zapomnieć o traumie z przeszłości, wdaje się w serię romansów ze zjawiskowymi kobietami, usilnie próbując wypełnić życiową pustkę, odnaleźć sens i narodzić się na nowo.

Jak czytamy w opisie, intrygujący film, który podzielił krytyków i publiczność, przepełniony nawiązaniami do „Biblii” i tarota, pięknymi ujęciami i doskonałą muzyką. Jest historią o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie. W gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy m.in. zdobywców Oscarów: Christiana Bale’a, Natalie Portman i Cate Blanchett.

Emisję „Rycerza pucharów” poprzedzi rozmowa Jakuba Moroza z filmoznawcą Sebastianem Smolińskim.

Postać reżysera Terrence’a Malicka jest owiana tajemnicą - nie uczestniczy w życiu publicznym, na próżno szukać udzielonych przez niego wywiadów i mimo, że jest wielokrotnie nominowanym i nagradzanym twórcą - nie odbiera nagród, a promocję swoich filmów opiera na... jej braku. Jest autorem zekranizowanej m.in. powieści Jamesa Jonesa „Cienka czerwona linia”, „Drzewa życia” i „Wątpliwości”.

Film zostanie pokazany w cyklu „Wieczór kinomana” (więcej tutaj).

„Rycerz pucharów” - emisja w piątek, 20 grudnia 2019 roku o godz. 20:30 w TVP Kultura.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...
reklama