reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kino Świat: „Mayday” w kinach

dodano: 2020-01-10 23:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kino Świat/satkurier.pl

Kino Świat „Mayday” Od piątku, 10 stycznia br. w kinach w całej Polsce widzowie mogą oglądać film „Mayday”. Producentem filmu jest JW Production, koproducentami są Crystal Palace, Kino Świat i Dom Snów, a dystrybutorem jest Kino Świat. Kulisy powstawania filmu pokaże telewizja TVN.

Kino Świat „Mayday”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie, twórcy „Planety singli 2”, „Planety singli 3” „Lejdis” i „Śniadania do łóżka” prezentują ekranizację jednej z najlepszych i najśmieszniejszych sztuk świata, która podbiła serca widzów od Europy po nowojorski Broadway, a w samej Polsce wystawiana była tysiące razy. W rolach głównych filmu o jednym mężczyźnie, dwóch jego żonach i setkach wynikających z tego kłopotów: Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz, Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Tomasz Oświeciński, Ewa Kasprzyk i Krzysztof Czeczot.

Dwie żony to nie zdrada? Jan (w tej roli Piotr Adamczyk) prowadzi podwójne życie - jest mężem Barbary (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie, oraz... Marii (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa... do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Jana spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, a bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę. Na szczęście z pomocą przychodzi mu znajomy Stanisław (Adam Woronowicz). Lawina zdarzeń, pomyłek i zwrotów akcji przerosną ich wielokrotnie... a to dopiero początek. Każde wymyślone na poczekaniu męskie kłamstewko będzie miało kolosalne skutki.
 
Jak czytamy w komunikacie, jedna z najlepszych komedii świata doczekała się ekranizacji. „Mayday” to film reżysera przebojów „Planeta singli 2” i „Planeta singli 3” oraz współscenarzystki hitów „Lejdis” i „Śniadanie do łóżka”. Scenariusz filmu powstał na podstawie sztuki, która podbiła serca widzów na całym świecie od europejskich stolic aż po nowojorski Broadway, a w samej Polsce wystawiana była tysiące razy w kilkudziesięciu teatrach na terenie całego kraju.

„Mayday” - o filmie - gatunek: komedia, produkcja: Polska 2019, reżyseria: Sam Akina („Planeta singli 2” i „Planeta singli 3”), scenariusz: Sam Akina („Planeta singli”, „Planeta singli 2” i „Planeta singli 3”), Jules Jones („Planeta singli”, „Planeta singli 2” i „Planeta singli 3”), Hanna Węsierska („Lejdis”, „Śniadanie do łóżka” i „Jak się pozbyć cellulitu”), Wojciech Pałys („Słaba płeć?” i „Kamienie na szaniec”) i Elżbieta Woźniak, obsada: Piotr Adamczyk („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Listy do M. 3”, „Wkręceni” i „Och, Karol 2”), Weronika Książkiewicz („Planeta singli”, „Planeta singli 2”, „Planeta singli 3” i „Disco polo”), Anna Dereszowska („Porady na zdrady” i „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”), Adam Woronowicz („7 uczuć”, „Baby są jakieś inne” i „Pitbull. Ostatni pies”), Andrzej Grabowski („Polityka”, „Narzeczony na niby” i „Listy do M. 3”), Bartosz Porczyk („Planeta singli 2” i „Volta”), Kamil Kula („Planeta singli 2” i „Po prostu przyjaźń”), Krzysztof Czeczot („Porady na zdrady” i „Zenek”), Tomasz Oświeciński („Polityka” i „Botoks”), Aleksandar Milićević („Planeta singli 3” i „Czarny Mercedes”) i Wojciech Czerwiński („Planeta singli 3” i „Pitbull. Ostatni pies”).
 
Anna Dereszowska, Piotr Adamczyk i Weronika Książkiewicz na plakacie promującym kinową emisję filmu „Mayday”, foto: Kino Świat
Anna Dereszowska, Piotr Adamczyk i Weronika Książkiewicz na plakacie promującym kinową emisję filmu „Mayday”, foto: Kino Świat


„Mayday - kulisy produkcji” - emisja w niedzielę, 19 stycznia 2020 roku o godz. 12:10 w TVN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

469 zł Więcej...