reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koty i dżungla w lutym w National Geographic Wild

dodano: 2020-01-10 23:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fox Networks Group

National Geographic Wild W lutym br. kanał National Geographic Wild poleca swoim widzom program „Ratownicy z indyjskiej dżungli”, a w ramach cyklu „Miesiąc z wielkimi kotami” takie produkcje jak „Dzikie koty Indii”, „Czarna pantera” i „Indyjskie lamparty”.

National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie, na ten miesiąc niektórzy spośród widzów kanału National Geographic Wild czekają cały rok. Nie z powodu szczególnego uroku lutego. Po prostu kochają... koty. Coroczny „Miesiąc z wielkimi kotami” czas zacząć. Ogromna dawka wiedzy będzie jak zawsze wzbogacona niesamowitymi ujęciami. Widzów przerazi skuteczność polowań i wzruszy matczyna miłość do młodych. W ramach cyklu obejrzymy „Dzikie koty Indii”, „Czarną panterę” oraz „Indyjskie lamparty”. Indie widzowie odwiedzą nie tylko śledząc wielkie koty. National Geographic Wild zabierze nas tam także w serii „Ratownicy z indyjskiej dżungli”. Czy w tym ogromnym kraju, w którym z wieloma problemami borykają się ludzie, ktoś dba o los zwierząt? Okazuje się, że tak. Subkontynent indyjski to dom ponad miliarda ludzi i... wielu zagrożonych gatunków. Bez naszego wsparcia mają one niewielkie szanse w niemym sporze o życiową przestrzeń.

Luty 2020 roku w ofercie kanału National Geographic Wild:

„Miesiąc z wielkimi kotami” („Big Cat Month”):
emisja: w niedziele (od 2 lutego br.) o 15:00
W naszych domach żyją ich mniejsi krewni. Na co dzień udowadniają nam, że są czujne, szybkie, zwinne i nieustraszone. Każdy z tych kanapowych łowców to potencjalny... bezwzględny zabójca. Kim byłby, gdyby nie więź, jaką próbujemy z nim nawiązać? Odpowiedź zna National Geographic Wild. Kanał przez cały miesiąc będzie przybliżał widzom życie dzikich kuzynów Puszka i Mruczka. - „Miesiąc z wielkimi kotami” skradł serca widzów na całym świecie, nie tylko ze względu na wartość edukacyjną i doskonałe zdjęcia, ale również dlatego, że tygrysy i lamparty są tak podobne do naszych pupili. Niestety, dziś wielu gatunkom wielkich, dzikich kotów grozi wyginięcie. Ich interesy bywają sprzeczne z interesami ludzi przesuwających granice swoich siedzib. National Geographic Wild zabierze nas m.in. do przeludnionych Indii, gdzie w wielu miejscach zarówno ludzie, jak i koty żyją w coraz gorszych warunkach, a dżungla jest polem ich rywalizacji. „Miesiąc z wielkimi kotami” budzi tak duże emocje, bo kochamy i podziwiamy jego głównych bohaterów. Niestety ciepłe uczucia mogą nie wystarczyć, by niektóre gatunki tych wspaniałych łowców przetrwały. Oglądajmy serie o wielkich kotach ze świadomością, że jeśli ludzie nie okażą im większej troski, kolejne pokolenia nie zobaczą nowych ujęć z ich naturalnych środowisk - czytamy w komunikacie. W ramach „Miesiąca z wielkimi kotami” kanał National Geographic Wild wyemituje m.in.: „Dzikie koty Indii”, „Czarną panterę” i „Indyjskie lamparty” (więcej tutaj).

„Ratownicy z indyjskiej dżungli” („Jungle Animal Rescue”)
emisja: w soboty (od 8 lutego br.) o 13:00

Indie to niezwykła kraina, w której obok ponad miliarda ludzi, żyją słonie tygrysy, lamparty, niedźwiedzie i niezliczona liczba innych gatunków. Subkontynent to jedno z najbardziej zróżnicowanych biologicznie miejsc na ziemi. Ta różnorodność jest niestety zagrożona. Ludzie coraz częściej konkurują z dzikimi zwierzętami o przestrzeń do życia. „Ratownicy z indyjskiej dżungli” to seria, która pokaże pracę grupy niezwykłych osób, które mają za zadanie ratować zwierzęta w niebezpieczeństwie i znaleźć sposób na harmonijne współistnienie ludzi i dzikiej przyrody w Indiach.

„Miesiąc z wielkimi kotami” („Big Cat Month”):
„Dzikie koty Indii” („Wild Cats Of India”)
emisja: w niedziele (od 9 lutego br.) o 15:00

Dzikie koty od zamierzchłych czasów są w Indiach symbolem siły i władzy królewskiej. Teraz widzowie poznają sekretne życie tych fascynujących zwierząt.

„Miesiąc z wielkimi kotami” („Big Cat Month”):
„Czarna pantera” („The Real Black Panther”)
emisja: w niedzielę, 16 lutego br. o 15:00

W lasach nad rzeką Kabini w Indiach pojawia się nowy pretendent do tronu - samiec czarnej pantery Saya. Oto historia jego drogi do władzy.

„Miesiąc z wielkimi kotami” („Big Cat Month”):
„Indyjskie lamparty” („India's Wild Leopards”)
emisja: w niedzielę, 23 lutego br. o 15:00

National Geographic Wild zaprasza w podróż śladami operatora filmów przyrodniczych Sandesha Kadura. Dzięki niemu widzowie poznają sekretne życie indyjskich lampartów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

719 zł Więcej...