reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wojenna szkoła przetrwania” w National Geographic

dodano: 2020-01-13 11:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: NGC

National Geographic „Wojenna szkoła przetrwania” W piątek, 31 stycznia br. o godz. 21:00 w kanale National Geographic wyemitowany zostanie premierowo pierwszy odcinek programu „Wojenna szkoła przetrwania” („Ultimate Survival WW2”). Cykl poprowadzi Hazen Audel, instruktor surwiwalu, który odtworzy słynne wojenne ucieczki z czasów II wojny światowej.

National Geographic „Wojenna szkoła przetrwania”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas II wojny światowej niejeden żołnierz sił lądowych, marynarz czy lotnik próbował na własną rękę uciec z terytorium wroga. W takich sytuacjach nawet najbardziej niegościnne miejsca na Ziemi wydawały się dobrym schronieniem. Podobnie było w przypadku jeńców wojennych, którym udało się uciec z więzień i obozów. Czekała ich wtedy kolejna walka o przetrwanie - tym razem w dziczy. Instruktor surwiwalu Hazen Audel postanowił odtworzyć te ciężkie zmagania w tych samych miejscach i uzbrojony w takie same zapasy, jak te, które mieli żołnierze walczący o życie w czasie II wojny światowej. Jak długo uda mu się wytrzymać? Czy powtórzy niezwykłe wyczyny tych, którzy walczyli w czasie II wojny światowej nie tylko z wrogiem, ale też z głodem i zimnem?

Hazen Audel to specjalista od technik surwiwalowych, który wie, jak przetrwać nawet w najtrudniejszych warunkach. Tym razem postanowił podążyć śladami heroicznych żołnierzy, którzy - często nie dysponując praktycznie żadnym wyposażeniem - zdołali ukryć się przed wrogiem i bardzo długo walczyli z upałem, okrutnym zimnem, głodem lub dzikimi zwierzętami. Czy uda mu się powtórzyć słynne wyczyny i wygrać nierówną walkę z siłami natury?

Już od pierwszego odcinka nie będzie łatwo. Hazen Audel ruszy śladem jedenastu amerykańskich żołnierzy, którzy podczas II wojny światowej uciekli z obozu jenieckiego na Filipinach. Dysponując bardzo skromnym wyposażeniem, Hazen Audel przedziera się przez lasy namorzynowe, bagna i niebezpieczne jaskinie na wyspie Palawan. Musi też unikać niebezpiecznych drapieżników. Czy uda mu się powtórzyć niezwykły wyczyn i przebyć całą trasę?

W kolejnych odsłonach programu walka o przetrwanie będzie równie trudna. Hazen Audel porwie się m.in. na największy płaskowyż w Europie, aby odtworzyć ucieczkę norweskich komandosów, którzy obrócili w niwecz marzenia Adolfa Hitlera o stworzeniu bomby atomowej. Ostre zimowe warunki, podobne do tych, z którymi mierzyli się żołnierze, na pewno nie ułatwią przeprawy.

Mistrz surwiwalu będzie też próbował powtórzyć trasę ucieczki, której dokonało podczas II wojny światowej 10 więźniów jednego z najcięższych japońskich obozów pracy. Wybierze się też na Kretę, ale z pewnością nie będą to wakacje marzeń w słonecznym raju. Hazen Audel sprawdzi, w jaki sposób zbiegłemu jeńcowi udało się przez rok ukrywać na wyspie okupowanej przez Niemców.
 
Hazen Audel w programie „Wojenna szkoła przetrwania”, foto: Fox Networks Group
Hazen Audel w programie „Wojenna szkoła przetrwania”, foto: Fox Networks Group


„Wojenna szkoła przetrwania” - emisja w piątki (od 31 stycznia 2020 roku) o godz. 21:00 w National Geographic.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Teleste 113 Ultra HD Cu 1m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Teleste 113...

4 zł Więcej...

Obejma kominowa 7m

uchwyt - obejma 7m na komin do masztów stalowych

79 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama