reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Historia Holokaustu” w Polsat Viasat History

dodano: 2020-01-17 04:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W styczniu br. kanał Polsat Viasat History w paśmie „Historia Holokaustu” poleca widzom takie programy jak „Pociąg śmierci”, „Zagłada europejskich Żydów” i „Dziewczęta z Auschwitz”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Dniu Pamięci Holokaustu Polsat Viasat History składa hołd ofiarom, przypomina historię i przedstawia fakty dotyczące najmroczniejszych dni II wojny światowej. Dedykowane pasmo obejmie poruszające filmy dokumentalne: „Pociąg śmierci”, „Zagłada europejskich Żydów” i „Dziewczęta z Auschwitz” (więcej tutaj).

Pasmo „Historia Holokaustu”:

„Pociąg śmierci”
emisja: w poniedziałek, 20 stycznia br. o 20:55

Unikalne materiały archiwalne, niepublikowane wcześniej zdjęcia i rozmowy z ostatnimi żyjącymi świadkami tych wydarzeń przybliżą widzom pierwszą masową zbrodnię II wojny światowej i jeden z pierwszych aktów Holokaustu - masakrę 13 tysięcy Żydów w rumuńskim mieście Jassy (więcej tutaj).

„Zagłada europejskich Żydów”
emisja: we wtorek, 21 stycznia br. o 20:55

Po raz pierwszy w jednym programie dokumentalnym dokładnie zanalizowana i wyjaśniona zostanie cała historia zagłady żydowskiej populacji w XX wieku. Program bada korzenie Holokaustu i szuka odpowiedzi na pytanie jak doszło do powstania planów eksterminacji Żydów i jak wcielono je w życie najpierw w Niemczech, a potem w całej Europie. Widzowie poznają prawdę o poszczególnych fazach „ostatecznego rozwiązania”, o sformułowaniu definicji terminu „Żyd”, konfiskacie mienia ludności żydowskiej, o separacji i fizycznej izolacji ofiar, o przymusowych pracach i masowych rzeziach, aż wreszcie po deportację do gazowych komór śmierci w koncentracyjnych obozach zagłady.

„Dziewczęta z Auschwitz”
emisja: w piątek, 31 stycznia br. o 21:00

Ten przerażający dokument przedstawia wspomnienia byłych więźniarek niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau oraz prezentuje opinie współczesnych młodych Polaków na temat dramatycznych wydarzeń z czasów II wojny światowej. Choć od tych tragicznych zdarzeń minęło 70 lat, pamięć o czasach głodu, poniżenia i upokorzenia jest wciąż bolesna.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...