reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Libańskie kanały opuszczają Nilesata

dodano: 2020-01-23 13:17
autor: Janusz Sulisz | źródło: TS/Arabsat

nilesat arabsat kanaly liban LBC 360px.jpg Operator satelitarny Arabsat (satelita Badr 4 - 26°E) rozpoczął „płatną” ofensywę komercyjną, przedstawiając atrakcyjne oferty dla libańskich kanałów telewizyjnych, co zachęciło większość z nich do opuszczenia egipskiego satelity NileSat  201 - 7°W.

Arabsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wygląda na to, że początek 2020 roku zapowiada się słabo dla egipskiego operatora satelitów Nilesat, bo stracił praktycznie wszystkie flagowe kanały telewizyjne z Libanu, a mianowicie One TV HD, NBN HD, LBC Int. HD, MTV Lebanon HD, Tele Liban HD i NewTV. Libańskie kanały pojawiły się na z satelity Bard 4 (26°E) z częstotliwości 11,977 GHz, pol. V w DVB-S2/8PSK (MPEG-4).

Dotąd Libańczycy oglądali większość kanałów satelitarnych za pośrednictwem egipskiego operatora satelitów NileSat, ale teraz będą musieli zmienić ustawienia anten satelitarnych, aby dostosować częstotliwości libańskich kanałów z satelity Badr na pozycji 26°E.

Decyzja zapadła po tym, jak saudyjska firma Arabsat przedstawiła libańskim kanałom atrakcyjną ofertę, nazywając ją „rozsądną”, biorąc pod uwagę poważny kryzys gospodarczy w Libanie, jednocześnie przyznając jej „okres karencji” na nadawanie za darmo w pierwszym okresie.

Wspomniane kanały przejdą na satelitę Arabsata, przy czym warto zwrócić uwagę, że operator Nilesat nie dokonał przeglądu kosztów swoich usług opłaconych w dolarach, co spowodowało utratę libańskich stacji.

Wiadomo, że nadawanie za pośrednictwem egipskiego satelity najtańsze nie jest, a libańscy urzędnicy medialni znaleźli możliwość pozbycia się dodatkowych opłat, zaprzeczając jednocześnie, że istnieją warunki dotyczące transmisji i treści.

Nilesat odniósł więc spektakularną porażkę na rynku MENA.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...

Konwerter Single Fuba DEK 106 LTE

Markowy pojedynczy konwerter Fuba DEK 106 o wsp. szumów 0,1dB...

65 zł Więcej...
reklama