reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sundance TV wycofuje się z Francji

dodano: 2020-01-26 20:18 | aktualizacja: 2020-01-27 13:12
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Sundance TV/TS

Red Knot Sundance Sundance TV - znany w Polsce kanał filmowy dla bardziej wymagających widzów, stworzony przez aktora Roberta Redforda, wycofuje się z rynku francuskiego po 2 latach prób zdobycia tam widzów. Przypomnijmy, że pod koniec 2018 r. oficjalnie wycofano Sundance TV z czeskiego rynku.

Return to Rajapur Sundance TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Redford uruchomił swój kanał już w 1996 r. pod nazwą Sundance Channel. Stopniowo stacja rozszerzała swoją działalność poza kontynent amerykański. Nie przyniosło to jednak wystarczającej wartości dodanej dla większości operatorów telewizji płatnej w Europie, aby utrzymać odpowiednią pozycję Sundance TV na dłuższą metę.

W ciągu ostatnich 6-8 lat kanał Sundance TV próbował przebić się na rynku europejskim, ale często problemem był brak lokalnej wersji. Chociaż Sundance TV emituje atrakcyjne produkcje dla wymagających odbiorców filmowych, ze względu na koncentrację na widzach mniejszościowych filmy zwykle nie budzą takiego zainteresowania. Z tego samego powodu ciekawa stacja filmowa TCM, która obecnie działa tylko w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, została kiedyś wycofana z rynku.

Na razie kanał Sundance TV w rozdzielczości HD jest obecny na polskim rynku, m.in. w platformach CANAL+ (k. 60) i Cyfrowy Polsat (k. 143) - nie ma żadnych planów wycofania tej stacji z Polski.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama